490 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kominiarka termoaktywna

4.0 Opinie (1)

Kominiarki termoaktywne to asortyment odzieży kojarzący się ze sportami typu ASG (Air Soft Gun to militarna gra drużynowa polegająca na strzelaninie plastikową amunicją), Paintball czy myślistwo. Są także nieodzowne dla snowboardzistów, narciarzy oraz motocyklistów i rowerzystów, ponieważ zasłaniają nie tylko całą głowę (z wyjątkiem oczu), ale także szyję oraz kark i znakomicie nadają się pod kask. Ich zalety w mroźne i wietrzne dni doceniają również osoby uprawiające trakking i jogging.

Zalety i właściwości kominiarek termoaktywnych

Odzież termoaktywna, w tym kominiarki, półkominiarki i kominy, ma za zadanie nie tylko utrzymanie stałej temperatury ciała, ale także wentylację miejsc o wzmożonej potliwości. Tkaniny zastosowane do produkcji tego rodzaju asortymentu muszą „oddychać” i szybko schnąć.

Kominiarki i kominy termoaktywne oferowane przez sklepy sportowe są wykonane z materiałów o dwuwarstwowej konstrukcji włókien, często wzbogaconych jonami srebra, które mają właściwości bakteriobójcze i tym samym zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Kominiarki termoaktywne dla osób uprawiających sport muszą być bezszwowe (lub ze szwem płaskim) oraz elastyczne i rozciągliwe, by idealnie dopasowywały się do kształtu głowy. Mają zastępować czapkę i szalik, aby zwiększyć komfort treningu na świeżym powietrzu w mniej sprzyjających warunkach pogodowych.

Kominiarki termoaktywne, źródło: Shutterstock

W sklepach internetowych dostępny jest bardzo szeroki wybór rodzajów i marek kominiarek termoaktywnych męskich, damskich, unisex i dziecięcych.

Najpopularniejsze kominiarki termoaktywne

Jednym z najważniejszych producentów sportowych kominiarek termoaktywnych jest Brubeck. Kominiarka termoaktywna Brubeck wykonana z warstw poliestru i poliamidu kosztuje około 60 zł i cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. W cenie około 80 zł Bruback oferuje wielofunkcyjną, całoroczną kominiarkę termoaktywną reklamowaną jako antywirusowa (z chlorkiem srebra).

Ceny kominiarek termoaktywnych znanej polskiej marki 4F zaczynają się od dwudziestu złotych, a kończą na 60 zł – w zależności od rodzaju i przeznaczenia.

Kominiarki dostępne w sklepie sportowo-turystycznym Decathlon mieszczą się w granicach 40–60 zł.

Na Allegro dużą popularnością cieszy się kominiarka termoaktywna Balaclava niemieckiej firmy MFH w cenie kilkunastu złotych. Jest używana jako kominiarka taktyczna do plenerowych gier militarnych lub pod kask, aczkolwiek w wielu ocenach pojawia się zarzut, że jest ciasna i ma uwierający szew.

Kominiarka termoaktywna, źródło: Shutterstock

Marki i ceny kominiarek termoaktywnych

Najtańsze kominiarki i kominy termoaktywne można kupić już od kilkunastu złotych. Ceny produktów markowych dochodzą do stu kilkadziesiąt złotych i więcej. Kominiarki termoaktywne mają w swojej ofercie marki Buff, Alpinus, Spaio, Viking, Gatta Active, Rogelli, Castelli, X-Bionic. Ta ostatnia marka posiada opatentowaną technologię Thermosyphon®. Cena kominiarki termoaktywnej X-Bionic sięga prawie 300 zł. Kominiarki termoaktywne pozostałych z wymienionych marek to koszt od kilkudziesięciu do ponad stu złotych w zależności od modelu i serii.

Półkominiarki i kominy termoaktywne

Oprócz kominiarek termoaktywnych firmy oferują także półkominiarki oraz kominy termoaktywne. Ze względu na antyalergiczne, a także antywirusowe właściwości są często kupowane jako zamiennik masek obowiązkowych w dobie pandemii.

I tak na przykład Bruback półkominiarka komin unisex z bakteriobójczymi i – jak reklamuje autoryzowany sprzedawca – antywirusowymi jonami srebra ma cenę 70 zł i opinię na Allegro 5/5. Około 45 zł kosztuje także dobrze oceniany komin termoaktywny Getta Active Scarf Miyabi, który według producenta posiada właściwości bakteriostatyczne.

Opinie o Kominiarka termoaktywna - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 + = 41

Podobne