527 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Odżywki na masę

4.0 Opinie (1)

  • odżywki na masę
  • suplementy na masę
  • suplementy na przyrost masy

Budowanie masy mięśniowej to proces złożony i długotrwały – niewątpliwie wymaga dużej regularności i konsekwencji. Do jej przyrostu konieczne są bowiem długie godziny spędzone na siłowni, odpowiednio skomponowana dieta, a także silna wola. W tych wysiłkach można jednak wesprzeć się czasami suplementacją. Warto więc poznać rodzaje i właściwości odżywek na masę. Poniżej przedstawiamy również kilka wybranych produktów.

Odżywki na masę – ogólne informacje

Odżywki na masę to różnego rodzaju preparaty stosowane w celu wsparcia budowy masy mięśniowej. Są to suplementy diety, które wspierają przyrost mięśni. Stanowią uzupełnienie i dodatek do odpowiednio skomponowanej diety i opracowanego planu treningowego. Pomagają w regeneracji organizmu, uzupełniają niedobory substancji odżywczych, zwiększają siłę i wydolność, dostarczają organizmowi składników budulcowych.

Najważniejszą rolę w tym procesie odgrywa białko, stanowiące składnik odżywczy, który jest niezbędny do budowy masy mięśniowej. Niemniej ważne są jednak również inne substancje, takie jak aminokwasy czy witaminy i minerały.  

Odżywki na masę mięśniową, źródło: Shutterstock

Rodzaje odżywek na masę mięśniową

Wśród odżywek na masę można wyróżnić:

  • odżywki białkowe (zawierają pełnowartościowe białko, które jest niezbędną substancją podczas przyrostu masy mięśniowej),
  • gainery (są to odżywki białkowo-węglowodanowe, zawierają białko, węglowodany oraz substancje wspomagające),
  • kreatyna (to związek chemiczny złożony z aminokwasów, który skutecznie wspomaga przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej, poprawia wytrzymałość i wydolność organizmu),
  • aminokwasy BCAA (wspierają regenerację po treningu i kondycję psychofizyczną, wspomagają odbudowę włókien mięśniowych),
  • witaminy i minerały (uzupełniają straty witaminowe, odżywiają i regenerują organizm, wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu).

Warto przy tym pamiętać, że przyjmowanie odżywek na masę nie może zastępować odpowiednio skomponowanej diety oraz indywidualnie opracowanego planu treningowego.

Suplementy na masę, źródło: Shutterstock

Odżywki na masę – marki i ceny

Na rynku dostępnych jest wiele różnych odżywek na masę. Jedną z nich jest Trec Mass XXL – jej średnia cena to 35-40 złotych za opakowanie zawierające 1000 g produktu.

Sportowcy często wybierają również Olimp Profi Mass. Odżywka kosztuje średnio 60 złotych za opakowanie zawierające 1000 g produktu.

Wspomagająco przy budowie masy mięśniowej działa także Activlab Mass Up – średnia cena suplementu to 20 złotych za opakowanie zawierające 1200 g produktu.

Kolejnym znanym produktem jest Megabol Gainer 737, za który trzeba zapłacić średnio 50-55 złotych (opakowanie zawiera 3000 g produktu).

W procesie przyrostu mięśni pomocny może być ponadto Allnutrition FitProtein Shake – jego średnia cena to 50 złotych za opakowanie zawierające 500 g.

Opinie o Odżywki na masę - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

30 − = 20

Podobne