659 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Odżywki na rzeźbę

4.0 Opinie (1)

  • odżywki na rzeźbę
  • suplementy na rzeźbę

Osiągnięcie wyrzeźbionej sylwetki z widoczną muskulaturą jest procesem złożonym i czasochłonnym. Podstawą pracy nad rzeźbą są bowiem regularne treningi i stosowanie właściwie skomponowanej diety. Wszystko to wymaga zaś dużego zaangażowania, samozaparcia i cierpliwości. Warto więc niekiedy wesprzeć się odpowiednimi suplementami. Poniżej przedstawiamy rodzaje i właściwości odżywek na rzeźbę. Prezentujemy również kilka konkretnych produktów.

Odżywki na rzeźbę – ogólne informacje

Odżywki na rzeźbę to różnego rodzaju preparaty stosowane w celu wsparcia osiągnięcia wyrzeźbionej sylwetki.

Są to suplementy diety, które wspomagają uzyskanie oczekiwanego wyglądu muskulatury przy minimalnej ilości tkanki tłuszczowej. Stanowią uzupełnienie odpowiednio skomponowanej, racjonalnej, zbilansowanej diety oraz indywidualnie opracowanego planu treningowego.

Odżywki na rzeźbę uzupełniają niedobory substancji odżywczych, wspierają metabolizm, wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, przyczyniają się do przyrostu czystej masy mięśniowej.

Odżywki na rzeźbę, źródło: Shutterstock

Rodzaje odżywek na rzeźbę

Wśród odżywek na rzeźbę można wyróżnić:

  • odżywki białkowe (uzupełniają niedobory białka, wspierają odbudowę i regenerację mięśni),
  • spalacze tłuszczu (wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej, poprawiają metabolizm),
  • gainery (odżywki węglowodanowo-białkowe, wspomagają regenerację mięśni i intensywność treningów, chronią mięśnie, dostarczają energii),
  • aminokwasy BCAA (wspomagają regenerację mięśni, zmniejszają zmęczenie, zwiększają wydolność i wytrzymałość).

Należy przy tym pamiętać, że przyjmowanie odżywek na rzeźbę nie powinno zastępować odpowiednio skomponowanego planu żywieniowego i indywidualnie opracowanego planu treningowego.

Suplementy na rzeźbę, źródło: Shutterstock

Odżywki na rzeźbę – marki i ceny

Na rynku dostępne są różne rodzaje odżywki na rzeźbę. Jedną z nich jest odżywka białkowa Olimp Whey Protein Complex 100%. Średnia cena suplementu to 50 złotych za opakowanie zawierające 700 g produktu.

Kolejny preparat wspierający osiągnięcie wyrzeźbionej sylwetki to Berserk Labs T-Burner – jego średnia cena to 80-90 złotych za opakowanie zawierające 120 kapsułek.

Sportowcy nierzadko wybierają również Allnutrition BCAA Max Support, za który trzeba zapłacić średnio 45 złotych (opakowanie zawiera 500 g produktu).

Często wybieraną odżywką na rzeźbę jest także odżywka białkowa Whey Protein marki OstoVit. Jej średnia cena to 120 złotych za opakowanie zawierające 2000 g produktu.

W osiągnięciu wymarzonej muskulatury pomóc może ponadto Machine Man Burner, który kosztuje średnio 30 złotych (opakowanie zawiera 120 kapsułek).

Opinie o Odżywki na rzeźbę - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 + = 93

Podobne