codziennie nowe aktualizacje
Ser topiony Hochland – cechy, skład, kcal
Ser topiony Hochland to produkt firmy Hochland – rodzinnego przedsiębiorstwa, którego historia sięga korzeniami do 1927 roku, w Polsce marka znana jest od 1993 roku.
Pod marką Hochland dostępne są różnego rodzaju sery, w tym też serek topiony. W podstawowym wariancie to ser kremowy ze śmietanką, wytwarzany z mleka, sera i śmietanki. Nie zawiera substancji konserwujących.
Sķładniki: odtworzone mleko odtłuszczone (55 %), ser (27 %), odtworzona śmietanka (5 %), masło,odtłuszczone mleko w proszku, sole emulgujące: E331, E450, E452, białka mleka, sól, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.
100 gramów produktu dostarcza 181 kcal.
Wartość odżywcza w 100 gramach: 13 g tłuszczu (w tym 8,3 g kwasy tłuszczowe nasycone), 5,9 g węglowodanów, 10 g białka, 2,5 g soli.
Ser topiony firmy Hochland – produkty w ofercie
Serki kremowe marki Hochland występują w różnych smakach: ze szczypiorkiem i cebulą, z szynką, z ziołami, z papryką, z pieczarkami, Gouda oraz Emmentaler.
Produkty sprzedawane są w formie bloczków (90 gramów) oraz w krążkach zawierających po 10 serowych trójkącików (w jednym smaku lub mixy).
W ofercie firmy znajdują się także serki kremowe w oddzielnie pakowanych plasterkach.
Sery marki Hochland dostępne są w marketach, dyskontach i większości sklepów spożywczych.
Ile kosztuje ser topiony od Hochland?
Średnia cena sera topionego marki Hochland to 3-4 złote za opakowanie zawierające 90 gramów produktu w bloczku).
Ser śmietankowy w krążku (180 gramów) kosztuje natomiast 6-7 złotych.
Czy warto kupić ser topiony marki Hochland?
Ser topiony Hochland jest smaczny i powinien przypaść do gustu amatorom serków topionych. Ma mocno śmietankowy i dość słony smak. Do zalet produktu można też zaliczyć szeroki wybór jego smakowych wersji – chyba największy spośród dostępnych w sklepach serków.
Jego konsystencja jest kremowa, gładka i aksamitna – bardzo przyjemna podczas jedzenia. Serek bez problemu rozsmarowuje się po pieczywie – jest wręcz maślany pod tym względem. Poza oczywistym zastosowaniem w kanapkach produkt można użyć również w roli zabielacza do zup i sosów.
Skład serka zasadniczo nie odbiega od składu podobnych produktów. Negatywnie ocenić można jednak stosunkowo wysoką zawartość soli, nawet wyższą niż w bliźniaczych wyrobach.
Cena sera topionego Hochland jest przystępna, choć serek jest nieco droższy od innych dostępnych w popularnych dyskontach.