948 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sklepy godziny otwarcia

Godziny otwarcia sklepów – kiedy możemy zrobić zakupy?

Z punktu widzenia klienta godziny otwarcia sklepów stanowią istotną informację. Zwłaszcza jeśli chodzi o znane markety, które odwiedzamy najczęściej. Z całą pewnością warto więc wiedzieć, kiedy dane placówki są czynne. Poniżej wyjaśniamy również, w jakie dni nie zrobimy zakupów.

Kiedy i gdzie robimy zakupy?

Większość z nas niemal każdego dnia odwiedza któryś ze znanych marketów. Na co dzień kupujemy tam przede wszystkim podstawowe artykuły potrzebne w każdym domu, a co jakiś czas robimy większe zakupy. Obecnie sklepy sieci handlowych są zresztą bardzo dobrze zaopatrzone, a ich oferty obejmują bogaty i zróżnicowany wachlarz produktów. Czynne są przy tym praktycznie od rana do wieczora, dzięki czemu zrobimy tam sprawunki o niemal każdej porze.

Czas pracy marketów jest więc długi, ale też nie nieograniczony. W niektórych miastach działają wprawdzie punkty całodobowe, ale są to stosunkowo nieliczne przypadki. Przed wyjściem na zakupy warto więc dowiedzieć się, kiedy dokładnie czynne są nasze ulubione sklepy - godziny otwarcia poszczególnych marketów mogą być bowiem różne.

Sklepy – godziny otwarcia

Obecnie sklepy są w zasadzie czynne przez cały dzień. Godziny działania danych punktów mogą się jednak znacznie różnić, nawet w obrębie jednej sieci i miejscowości. Wszystko zależy od lokalizacji i ustaleń poszczególnych firm.

Zdecydowana większość marketów otwiera się przy tym o 6-7 rano, chociaż są także placówki czynne od 8 albo już od 5. Podobnie rzecz wygląda z porą zamknięcia sklepów. Niektóre z nich kończą pracę o 20 albo 21, a inne o 22 lub 23 czy nawet o północy. Należy przy tym pamiętać, że pory funkcjonowania danych placówek mogą być inne w soboty.

Wygląda więc na to, że nie pozostaje nam nic innego, jak regularnie sprawdzać ich godziny otwarcia - sklepy nie ukrywają zresztą takich informacji. Bez większego trudu znajdziemy je na stronach internetowych i w specjalnych aplikacjach sieci handlowych, a także w gazetkach promocyjnych i bezpośrednio w marketach. Ta wiedza może okazać się zaś bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli robimy zakupy o nietypowych porach, np. wcześnie rano albo późnym wieczorem.

Kiedy sklepy są zamknięte?

Warto przy tym wiedzieć, że w kalendarzu znajdują się także dni, kiedy sklepy sieci handlowych są w ogóle nieczynne. To przede wszystkim większość niedziel, kiedy obowiązuje zakaz handlu. Wyłączając oczywiście niedziele handlowe, których obecnie mamy siedem na cały rok – godziny otwarcia sklepów w te dni są przy tym zwykle ustalane odrębnie.

Oddzielną grupę stanowią wszelkie święta – zwłaszcza kościelne czy narodowe. W praktyce chodzi tu o dni ustawowo wolne od pracy, a więc i handlu. Należą do nich m.in. Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielkanoc, Wszystkich Świętych.

Na naszej stronie dostępne są godziny otwarcia sklepów: Lidl, Biedronka, Dino czy Kaufland. Można u nas sprawdzić, w jakich godzinach czynny jest wybrany sklep – w danym mieście, na danej ulicy.