436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bounty baton

Producent: Mars Incorporated
Kategoria: Baton – słodka przekąska dla każdego
bounty baton

Bounty baton

Producent: Mars Incorporated Kategoria: Baton – słodka przekąska dla każdego

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • baton
  • baton Bounty
  • batonik
  • Mars Incorporated

Bounty baton – informacje o produkcie

Bounty baton to produkt firmy Mars Incorporated – międzynarodowej korporacji słynącej m.in. z produkcji słodyczy, której historia sięga korzeniami do I połowy XX wieku.

Jest to baton składający się z kokosowego nadzienia z wiórków kokosowych oraz polewy z mlecznej czekolady. Dostępny jest w opakowaniach o wadze 57 gramów zawierającym dwa małe batoniki.  

Jego historia rozpoczyna się w 1951 roku, kiedy to zostaje wyprodukowany pierwszy batonik o tej nazwie. Marketing produktu nawiązuje do rajskiego krajobrazu. Jego nazwa pochodzi zaś od archipelagu niezamieszkałych wysepek na Pacyfiku należących do Nowej Zelandii.

W skład batona Bounty wchodzą: cukier, wiórki kokosowe (21%), syrop glukozowy, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, odtłuszczone mleko w proszku, emulgatory (lecytyna sojowa, E471), laktoza, tłuszcz mleczny, serwatka w proszku (z mleka), substancja utrzymująca wilgotność (glicerol), sól, naturalny ekstrakt z wanilii.

100 gramów produktu dostarcza: 488 kcal (26 g tłuszczu, 58,3 g węglowodanów, 3,8 g białka).

Średnia cena batona Bounty to 3 złote za opakowanie zawierające 57 gramów produktu.

Nasza opinia o batonie Bounty

Baton Bounty to jeden z najpopularniejszych batonów, dostępnych od wielu lat na rynku. Jest bardzo smaczny – jego słodycz jest przy tym wyważona. Ma miękką konsystencję, jest również soczysty i wilgotny, co daje bardzo przyjemne odczucia. Całości dopełnia gruba warstwa czekoladowej polewy, która przyjemnie pęka podczas jedzenia.

Jego smak jest zdecydowany i intensywny – smak kokosa jest wyrazisty i odczuwany jako naturalny, co z pewnością zawdzięcza stosunkowo dużej zawartości wiórków kokosowych (21% składu). Wątpliwości może budzić reszta składników – to głównie cukier, syrop glukozowy, tłuszcz kakaowy. Podobnie jak inne tego rodzaju przekąski jest to produkt o wysokiej zawartości kalorii.

Cena batona Bounty jest przy tym przystępna. Na uwagę zasługuje również jego producent będący międzynarodowej sławy korporacją i przedsiębiorstwem o bogatej historii i tradycji.

Opinie o Bounty baton - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 86 = 90

Podobne