191 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Dżem Bonne Maman

Producent: Bonne Maman
Kategoria: Dżem

Dżem Bonne Maman

Producent: Bonne Maman Kategoria: Dżem

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • dżem
  • dżem bonne maman

Dżem Bonne Maman - informacje o produkcie

Bonne Maman to francuski producent dżemów i konfitur. Jego produkty już od pierwszego spojrzenia na słoiczek aż po ostatni kęs mają przywodzić skojarzenia z domowymi smakami. Znakiem rozpoznawczym Bonne Maman są opakowania z nakrętką w biało-czerwoną kratkę oraz etykietą z zapisaną jakby odręcznie nazwą produktu. Zamknięte w nich konfitury powstają wyłącznie z naturalnych składników według prostych, tradycyjnych receptur. W produkcji wykorzystuje się dojrzałe owoce (min. 50%), cukier trzcinowy i sok z cytryny. Dżemy Bonne Maman są więc wolne od GMO, syropu glukozowo-fruktozowego, konserwantów, barwników i innych sztucznych dodatków. 

Produkty Bonne Maman w klasycznej odsłonie to przetwory jednoowocowe występujące w kilku klasycznych smakach: morelowym, malinowym, brzoskwiniowym, wiśniowym, figowym, truskawkowym, gorzkiej pomarańczy. Tymi smakami (poza brzoskwinią i wiśnią) można się cieszyć również w wersji intensywnej z jeszcze większą zawartością owoców. 

Klasyczne konfitury Bonne Maman mają w 100 g ok. 240 kcal i 59 g cukru. Są dostępne w słoikach o pojemności 30 g lub 370 g i cenie 13 zł. Natomiast produkty z linii INTENSE zawierają w porcji 100 g ok. 160 kcal i 39 g cukru. Waga 1 opakowania wynosi 235 g. Kosztuje ono ok. 10,5 zł.  

Wszystkie dżemy Bonne Maman mają w swojej ofercie większe, popularne supermarkety.

Nasza opinia o dżemach Bonne Maman

Francuzi nie wyobrażają sobie tradycyjnej bagietki czy ulubionych naleśników bez konfitur Bonne Maman. To bez wątpienia najpopularniejsze produkty tego typu we Francji. W Polsce nie cieszą się tak dużą popularnością jak rodzime dżemy. Warto jednak po nie sięgnąć, zwłaszcza do dań w stylu francuskim.

Konfitury Bonne Maman są bardzo słodkie i mają dość luźną konsystencję z drobnymi kawałkami owoców. Idealnie smakują do kanapek, gofrów czy naleśników. Niekoniecznie nadają się jednak w wypiekach, ze względu na ich leistość.  

Małe słoiczki znakomicie sprawdzają się w pracy lub jako prezent. Duże w zupełności wystarczają dla całej rodziny na kilka posiłków. Ich wadą jest jednak dość wygórowana cena, zwłaszcza jak na produkt, który ma w składzie zaledwie 50% owoców.  

Bonne Maman polecamy każdemu, kto lubi dżemy o słodkim, intensywnie owocowym smaku i chce zasmakować we francuskiej jakości.  

Opinie o Dżem Bonne Maman - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

93 − 85 =

Podobne