527 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Fanta napój gazowany

Producent: The Coca-Cola Company.
Kategoria: Napój gazowany – źródło orzeźwiających bąbelków

Fanta napój gazowany

Producent: The Coca-Cola Company. Kategoria: Napój gazowany – źródło orzeźwiających bąbelków

5.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • napój gazowany
  • Fanta
  • The Coca-Cola Company

Fanta – informacje o produkcie

Fanta to napój gazowany o smaku owocowym, produkowany przez The Coca-Cola Company.

W klasycznej wersji ma smak pomarańczowy, ale napój dostępny jest również w innych wariantach smakowych (o smaku m.in. truskawkowym, mango, brzoskwiniowym, jabłkowym) oraz w wersji niskokalorycznej (Fanta Zero).

Historia Fanty rozpoczyna się podczas II wojny światowej – napój powstał w III Rzeszy w odpowiedzi na brak surowców niezbędnych do produkcji Coca-Coli. W Polsce po raz pierwszy pojawił się w 1992 roku. Jego nazwa pochodzi od słowa „fantasie”, które oznacza „wyobraźnia”.

W skład Fanty o smaku pomarańczowym wchodzą: woda, cukier, sok pomarańczowy z soku zagęszczonego (5%), dwutlenek węgla, kwasy: kwas cytrynowy i kwas jabłkowy; regulator kwasowości: glukonian sodu; naturalne aromaty, substancje słodzące: cyklaminiany i sacharyny, substancja konserwująca: kwas askorbinowy, stabilizatory: guma guar, barwnik: karoteny.

Średnia cena Fanty to 4-5 złotych za butelkę o pojemności 1 l. Produkt dostępny jest w plastikowych butelkach o różnej pojemności, butelkach szklanych o pojemności 0,25 l oraz puszkach.

Nasza opinia o Fancie

Fanta to produkt rozpoznawalny praktycznie na całym świecie. Napój jest smaczny i orzeźwiający. Ma słodki i wyrazisty smak. Najlepiej smakuje schłodzony lub z dodatkiem kostek lodu. Do atutów produktu należy również możliwości wyboru rodzaju i wielkości opakowania, a także smaku napoju – w sprzedaży okresowo dostępne są bardzo atrakcyjne limitowane smaki.

Niestety trzeba pamiętać, że w standardowej wersji tego napoju znajduje się bardzo dużo cukru! Oprócz tego w składzie jest m.in. guma guar, która spożywana w nadmiarze może zaszkodzić.

Cena Fanty jest dość korzystna. Jej producent to zaś jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się produkcją napojów gazowanych.

Opinie o Fanta napój gazowany - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 1

Opinie o produkcie

  1. A Agnessss

    Coca cola sie do tego nie umywa :D moja ulubiona!

    5.0

Podobne