436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lody Ekipy

Producent: Koral
Kategoria: Lody – mroźna przyjemność
lody ekipy

Lody Ekipy

Producent: Koral Kategoria: Lody – mroźna przyjemność

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • lody
  • lody Ekipy
  • Koral

Lody Ekipy – informacje o produkcie

Lody Ekipy to produkt firmy Koral – największego producenta lodów w Polsce. Firma Koral powstała w 1979 roku, produkuje ponad 400 rodzajów lodów, jest właścicielem marek Koral oraz Bracia Koral.

Wprowadzenie na rynek lodów Ekipy było wynikiem współpracy firmy Koral oraz Ekipy Friza, czyli grupy youtuberów, której założycielem jest Karol Wiśniewski, znany jako Friz.

Są to lody sorbetowe na patyku w polewie o smaku gumy balonowej z cukrem strzelającym. Jako pierwsze na rynek trafiły lody Ekipy o smaku truskawkowym oraz cytrynowym. W sezonie 2022 firma wprowadziła do sprzedaży lody sorbetowe o smaku pomarańczowym i jabłkowym w polewie o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem.

W skład lodów Ekipy o smaku truskawkowym wchodzą: woda, polewa o smaku gumy balonowej 18% (tłuszcz kokosowy, cukier, mleko odtłuszczone w proszku, serwatka w proszku, mleko pełne w proszku, koncentraty: słodki ziemniak i marchew, lecytyna z soi, aromat), cukier, truskawki 12%, syrop glukozowy, cukier strzelający 1,8% (cukier, syrop glukozowy, laktoza z mleka, dwutlenek węgla, skrobia ryżowa), emulgator: mono i-diglicerydy kwasów tłuszczowych, stabilizatory: guma guar, mączka chleba świętojańskiego, przetworzone wodorosty morskie z gatunku Eucheuma, koncentrat soku z czarnej marchwi, kwas cytrynowy, aromat, barwniki: betanina, annato norbiksyna.

100 gramów produktu dostarcza 190 kcal (7,3 g tłuszczu, 29 g węglowodanów, 0,3 białka).

Średnia cena lodów Ekipy to 2 złote (50 ml) oraz 2,8 złote (65 ml).

Nasza opinia o lodach Ekipy

Lody Ekipa to znany i chętnie kupowany produkt firmy Koral, cenionego producenta lodów. Szczególnie popularne są przy tym lody o smaku truskawkowym. Ich smak nie wyróżnia się jednak niczym szczególnym, choć pod tym względem atrakcyjności dodaje im niewątpliwie polewa o smaku gumy balonowej z cukrem strzelającym.

Za popularność lodów odpowiadają więc nie tyle ich walory smakowe, co przemyślany marketing – produkt powstał w wyniku współpracy firmy Koral ze znaną grupą youtuberów, cenioną zwłaszcza przez ludzi młodych.

Na uwagę zasługuje skład lodów Ekipy – lista składników jest przy tym bardzo długa. Lody składają się głównie z wody, zawierają również cukier, syrop glukozowy, sztuczne aromaty, zagęstniki i emulgatory – wszystkie powyższe uznawane są zaś za szkodliwe dla zdrowia. Zaletą jest brak sztucznych konserwantów i barwników. Umiarkowane spożycie lodów Ekipy nie powinno jednak negatywnie wpłynąć na samopoczucie i stan zdrowia. Warto przy tym zwrócić uwagę, że na liście ich składników znajduje się laktoza, co stanowi ograniczenie dla osób jej nietolerujących oraz wegan.

Cena produktu jest dość korzystna.

Opinie o Lody Ekipy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + = 20

Podobne