958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Baton Kinder Bueno

Producent: Ferrero
Kategoria: Baton – słodka przekąska dla każdego

Baton Kinder Bueno

Producent: Ferrero Kategoria: Baton – słodka przekąska dla każdego

0.0 Opinie (0)

Oznacz status produktu:

Kinder Bueno – informacje o produkcie

Kinder Bueno – czekoladowy baton znanej marki Kinder stworzonej przez Ferrero, włoskiego potentata w branży słodyczy. Jedno opakowanie zawiera dwa batoniki o łącznej masie netto 43 g (2x21,5 g), każdy zapakowany osobno w folię z uwagi na delikatność i kruchość produktu.

Jeden batonik podzielony jest na cztery kostki, które łatwo odłamywać pojedynczo. Kinder Bueno to w sumie osiem kostek chrupiących cienkich wafelków, wypełnionych bardzo delikatnym kremem o smaku orzechów laskowych i oblanych mleczną czekoladą, dodatkowo ozdobioną cienkimi paskami z czekolady deserowej, co nie ma większego wpływu na smak, ale nadaje batonowi bardzo apetyczny wygląd.

Cena brutto to około 2–3 zł. Baton Kinder Bueno dostępny jest we wszystkich marketach i dyskontach oraz większości sklepów spożywczych.

Kinder Bueno produkowane jest w wersji klasycznej – najczęściej wybieranej przez klientów – oraz Kinder Bueno White w polewie z białej czekolady z kakaową posypką bezową, ale tutaj – uwaga! – masa netto to 39 gram (2x19,5 g).

Nasza opinia o Kinder Bueno

Kinder to z niemieckiego dzieci lub dziecięcy, zaś Bueno po włosku (i też hiszpańsku) znaczy dobry. Produkt skierowany jest do dzieci i dorosłych. Ma się kojarzyć ze wspomnieniem dzieciństwa, przyjemnością, chwilą relaksu, krótką przerwą w pracy.

Dominuje w nim smak czekoladowo-orzechowy, konsystencja nadzienia jest rzeczywiście delikatna i puszysta, wręcz aksamitna. Baton ma wysokie notowania u amatorów słodkości – 4,5/5. Z minusów najczęściej wymieniane są dość wysoka cena i łatwość zgniecenia.

Osoby analizujące etykiety, aby wyeliminować z diety niezdrowe składniki, doszukają się w składzie Kinder Bueno dodatku oleju palmowego, lecytyny sojowej (E 322), wodorowęglanu sodu (E 500) i wodorowęglanu amonu (E 503). Według nas nie jest to lista długa, natomiast przyznać trzeba, że Kinder Bueno nie zawiera powszechnie stosowanego w tego rodzaju wyrobach syropu glukozowo-fruktozowego.

Przyznać także należy, że baton, a właściwie dwa batony, są dość słodką, ale lekką przekąską, kiedy czujemy ubytek energii czy spadek poziomu glukozy we krwi i potrzebujemy „podładować akumulatory”.

Opinie o Baton Kinder Bueno - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

32 − = 30

Podobne