914 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Masło Zambrowskie

Producent: Mlekpol
Kategoria: Masło - wartości odżywcze, zastosowanie, cena
masło zambrowskie

Masło Zambrowskie

Producent: Mlekpol Kategoria: Masło - wartości odżywcze, zastosowanie, cena

2.7 Opinie (6)

Oznacz status produktu:

Masło Zambrowskie – informacje o produkcie

Masło Zambrowskie to produkt firmy Mlekpol – polskiej spółdzielni mleczarskiej słynącej z wysokiej jakości mleka i wyrobów nabiałowych, jednego z największych producentów mleczarskich w Polsce i Europie.

W ofercie firmy znajduje się m.in. masło Zambrowskie Mlemix Zambrowski. Jest to mix tłuszczowy o zawartości tłuszczu 68% (w tym – tłuszcz mleczny 50%, tłuszcz roślinny 18%), wytwarzany na bazie śmietanki mleka krowiego i oleju rzepakowego. Produkt przeznaczony jest do smarowania pieczywa. Dostępny jest w kostce o wadze 200 gramów.

W skład masła Zambrowskiego wchodzą: śmietanka, olej roślinny rzepakowy, barwnik - annato, aromat.

100 gramów produktu dostarcza: 622 kcal (68 g tłuszczu, 1,1 g białka, 1,4 g węglowodanów).

Średnia cena masła Zambrowskiego to 6-7 złotych za 200 gramów produktu.

Nasza opinia o maśle Zambrowskim

Masło Zambrowskie bardzo łatwo rozsmarowuje się na pieczywie, również bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. Jest miękkie, maziste i kremowe. W temperaturze pokojowej po pewnym czasie może stać się nawet zbyt rzadkie, wręcz półpłynne. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że jest to mix tłuszczowy stanowiący połączenie tłuszczy zwierzęcych i roślinnych (śmietanki mleka krowiego i oleju rzepakowego) o zawartości tłuszczu 68% (podczas gdy prawdziwe masło to 80-90%). Warto o tym pamiętać, zwłaszcza że opakowanie produktu łudząco przypomina opakowanie masła.

Jego skład siłą rzeczy przekłada się na smak. Mlemix Zambrowski jest dość smaczny, choć – z oczywistych względów – znacznie odbiega od smaku charakterystycznego dla klasycznego masła. Jego aromat jest przyjemny, a kolor żółty. Lista składników nie jest przy tym zbyt długa. Nie ma na niej również emulgatorów, tłuszczu palmowego czy innych dodatków znamiennych dla tego typu wyrobów. Poza tłuszczami znajdują się tu tylko barwnik i aromat, co pozwala określić Mlemix Zambrowski jako dobry i godny polecenia produkt w swojej kategorii.

Opinie o Masło Zambrowskie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 17 =

Opinie o produkcie

 1. N Nena

  Ostatnio jakość masła Zambrowskiego uległa znacznemu pogorszeniu...jest białe, smakuje jak margaryna i źle się smaruje...

  2.0

 2. K Klamot

  obniżyli cenę i jakość. nie jest już smaczne. przestałem kupować

  2.0

 3. D Dorota

  Dla mnie jest znakomite, zawiera mniej tłuszczu niż zwierzęcego i zdrowszy olej rzepakowy(a nie palmowy!) i doskonale się nim smaruje pieczywo, cienką warstwą, nawet po wyjęciu z lodówki.

  5.0

Podobne