958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mleko proteinowe Lidl

Producent: Lidl Pilos
Kategoria: Mleko krowie - produkcja, wartości odżywcze, rodzaje
mleko proteinowe lidl

Mleko proteinowe Lidl

Producent: Lidl Pilos Kategoria: Mleko krowie - produkcja, wartości odżywcze, rodzaje

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Mleko proteinowe Lidl – co to za produkt?

Mleko proteinowe Lidl to produkt marki Pilos – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Pilos dostępne są różnego rodzaju produkty mleczne i nabiałowe, w tym także mleko proteinowe (Hight Protein). Jest to odtłuszczone mleko wzbogacone w białka mleka. Nie zawiera laktozy. To produkt pasteryzowany w wysokiej temperaturze. Wymaga przechowywania w warunkach chłodniczych – w temperaturze 0-7 stopni. Po otwarciu mleko należy spożyć w ciągu 24  godzin.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

Średnia cena mleka proteinowego marki Lidla to 7 złotych za opakowanie zawierające 1 litr produktu.

Ile białka zawiera mleko proteinowe z Lidla? Składniki i wartości odżywcze produktu

Mleko proteinowe marki Lidl wyróżnia się wysoką zawartością białka – 10 gramów na 100 ml produktu / 80 gramów na opakowanie o pojemności 1 l / 20 gramów na kubek 250 ml.

W skład mleka proteinowego z Lidla wchodzą: mleko odtłuszczone, białka mleka.

100 ml produktu dostarcza: 32 kcal (<0,5 g tłuszczu, 8 g białka, 4,7 g węglowodanów)

Czy opłaca się kupić mleko proteinowe Lidl?

Mleko proteinowe Lidl to produkt, który świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla normalnego mleka, szczególnie z perspektywy osób zabiegających o wysoką ilość białka w codziennym jadłospisie. Usatysfakcjonowani powinni być więc sportowcy, osoby aktywne fizycznie, a także te stosujące diety redukcyjne i dbające o formę. Zwłaszcza że poza wysoką zawartością białka mleko wyróżnia się niewielką, właściwie znikomą, ilością tłuszczu – to produkt odtłuszczony. Co więcej, nie zawiera laktozy – można je więc polecić w przypadku nietolerancji na ten składnik. Produkt spełni swoją rolę wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się normalne mleko.

Mleko jest przy tym smaczne, słodkawe. Zasadniczo zresztą nie różni się pod względem smaku ani innych cech od zwykłego mleka. Ma tak samo białą barwę, pachnie podobnie.

Na pewno warto pamiętać, że mleko proteinowe z Lidla musi być przechowywane w lodówce, również przed otwarciem. Po otwarciu należy je natomiast zużyć w ciągu doby.

Skład produktu nie wzbudza wątpliwości. Na liście składników znajdziemy wyłącznie mleko oraz białka mleka. Próżno tu więc szukać konserwantów czy innych sztucznych dodatków.

Cena mleka proteinowego jest przy tym korzystna. Jest oczywiście wyższa od ceny normalnego mleka, ale produkty wysokobiałkowe często są droższe od standardowych.

Opinie o Mleko proteinowe Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

89 − = 82

Podobne