958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ser halloumi Biedronka

Producent: Elios
Kategoria: Ser halloumi – skład, wartości odżywcze, zastosowanie
halloumi biedronka

Ser halloumi Biedronka

Producent: Elios Kategoria: Ser halloumi – skład, wartości odżywcze, zastosowanie

0.0 Opinie (0)

Oznacz status produktu:

Ser halloumi Biedronka – opis produktu

Ser halloumi Biedronka to produkt marki Elios – greckiej marki należącej do firmy Hellenic Dairies, produkującej dla Jeronimo Martins.

Pod marką Elios dostępne są różnego rodzaju produkty spożywcze charakterystyczne dla kuchni śródziemnomorskiej, w tym halloumi. To tradycyjny cypryjski ser podpuszczkowy, półtwardy. Wytwarzany jest z mieszanki pasteryzowanego mleka krowiego, owczego i koziego z dodatkiem mięty.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Biedronka.

Ser halloumi z Biedronki - jaki ma skład?

W skład sera halloumi z Biedronki wchodzą: mleko krowie, mleko owcze min. 10%, mleko kozie min. 10%, sól morska, podpuszczka mikrobiologiczna, mięta suszona.

100 gramów produktu dostarcza: 321 kcal (25 g tłuszczu, 22 g białka, 1,9 g węglowodanów)

Cena i dostępne warianty halloumi z Biedronki

Halloumi w Biedronce występuje w wersji klasycznej, a także w odmianach smakowych – z dodatkiem bazylii oraz chilli.

Średnia cena sera halloumi marki Biedronka to 11-12 złotych za opakowanie zawierające 225 gramów produktu.

Halloumi marki Biedronka - nasza opinia

Halloumi Biedronka to bardzo smaczny ser wyróżniający się atrakcyjną konsystencją oraz dobrym i bezpiecznym składem. Jego smak jest wyrazisty i słony z delikatną miętową nutą. Halloumi ma zwartą i sprężystą strukturę, choć nie dość elastyczną – zdarza się niekiedy, że podczas krojenia ser się trochę kruszy, co może nieco utrudnić dzielenie go na porcje. Świetnie sprawdza się jednak na grillu – zyskuje brązową skórkę i miękki środek, a przy tym nie topnieje. Równie dobrze smakuje usmażony – zarówno saute, jak i w panierce. Z powodzeniem można spożywać go także na zimno. Doskonale łączy się z warzywami i owocami. Jest wyśmienitym składnikiem sałatek.

Skład tego halloumi również nie budzi żadnych wątpliwości. Na liście składników próżno szukać środków konserwujących czy innych sztucznych dodatków. Tym samym ser stanowi produkt, który śmiało można określić jako zdrowy. Wprawdzie jest dość tłusty i wysokokaloryczny, ale jedzony z umiarem nie powinien mieć niekorzystnego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Warto również wiedzieć, że jest to produkt oryginalny– ser wytwarzany jest na Cyprze z mieszanki trzech rodzajów mleka.

Cena sera jest dość korzystna.

Zobacz też naszą opinię o halloumi z Lidla :)

Opinie o Ser halloumi Biedronka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

98 − = 94

Podobne