191 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sucha karma dla kota Felix Farmhouse Sensations

Producent: Purina
Kategoria: Sucha karma dla kota

Sucha karma dla kota Felix Farmhouse Sensations

Producent: Purina Kategoria: Sucha karma dla kota

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • sucha karma dla kota
  • felix
  • felix sensations
  • karma dla kota felix

Sucha karma dla kota Felix Farmhouse Sensations - informacje o produkcie

Karmy Felix to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek dla kotów. Producent - spółka Purina - reklamuje ten produkt jako karmę zapewniającą dostateczną porcję energii na cały dzień oraz zapewniającą prawidłowe odżywienie na każdym etapie życia. Za worek o wadze 2 kilogramów zapłacimy około 30 złotych.

Skład suchej karmy Felix Farmhouse Sensations z mięsem:

zboża, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (min. 1% kurczaka, min. 1% wołowiny, min. 0,2% wątroby), roślinne ekstrakty białkowe, oleje i tłuszcze, produkty uboczne pochodzenia roślinnego, minerały, drożdże, warzywa (min. 0,5%)

Nasza opinie o suchej karmie dla kotów Felix Farmhouse Sensations

Karma ta należy do grupy produktów, których nie powinno się na co dzień podawać naszemu pupilowi. Jest to produkt słabej jakości.

Na pierwszym miejscu znajdują się zboża, które są źródłem węglowodanów i tanim zapychaczem w słabej jakości karmach. Należy pamiętać, że zbyt duża ilość węglowodanów w karmie może powodować otyłość i choroby z nią związane.

Na drugim miejscu - mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego - nie wiemy, jakie mięso, z jakiego zwierzęcia i jakie części jego ciała zawiera. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą oznaczać narządy wewnętrzne i odpadki z rzeźni, takie jak skóry, rogi, kopyta, sierść czy pióra. Takie produkty są mniej przyswajalne przez organizm i nie wnoszą do niego wiele wartości. Określona ilość mięsa w składzie jest absolutnie za mała dla zwierzęcia, dla którego mięso powinno być podstawą diety.

Skład produktu jest bardzo niejasny i opisany w ogólny, niesprecyzowany sposób. Nie świadczy to niestety dobrze o jakości ocenianego produktu. W składzie obecna jest znikoma ilość warzyw - również nie wiemy jakich. Nie ma tutaj tauryny, która działa wspomagająco na wzrok i pracę serca kotów. Zauważalny jest także brak jakiegokolwiek źródła kwasów Omega- 3 i Omega- 6.

Podsumowując, cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a karmy Felix są tego najlepszym przykładem.

Opinie o Sucha karma dla kota Felix Farmhouse Sensations - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

52 + = 58

Podobne