958 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sucha karma dla kota Lidl

Producent: Coshida
Kategoria: Sucha karma dla kota
sucha karma dla kota lidl

Sucha karma dla kota Lidl

Producent: Coshida Kategoria: Sucha karma dla kota

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Sucha karma dla kota Lidl – opis produktu

Sucha karma dla kota Lidl to produkt marki Coshida – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Coshida dostępne są różnego rodzaju artykuły dla kotów, w tym także sucha karma. Jest to pełnoporcjowa karma dla kota. Jednym z  wariantów produktu jest karma z wołowiną, kurczakiem i grochem. Oferta marki obejmuje również karmę z rybą i warzywami, a także karmy suche z linii Coshida Pure Taste.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

Średnia cena suchej karmy z Lidla to 13-14 złotych za opakowanie zawierające 2 kg produktu.

Sucha karma dla kota z Lidla – skład i składniki analityczne

W skład suchej karmy dla kota marki Lidla (z wołowiną, kurczakiem i grochem) wchodzą: zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% kurczak suszony w granulkach z kurczakiem, 4% wołowina suszona w granulkach z wołowiną), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, warzywa (w tym 4% groch w granulkach z warzywami), substancje mineralne.

Składniki analityczne: białko surowe 30,0%, włókno surowe 2,8%, tłuszcz surowy 10,0%, popiół surowy 6,7%.

Sucha karma dla kota – jak podawać?

Dzienne zapotrzebowanie na karmę zależy od wielu indywidualnych czynników, takich jak rasa, wiek, aktywność czy warunki bytowe kota.

Producent podaje orientacyjne zalecenia: masa kota 3 kg – 57 g karmy, masa kota 4 kg – 69 g karmy, masa kota 5 kg – 80 g karmy, masa kota 6 kg – 90 g karmy.

Karmę najlepiej podawać jest w kilku podzielonych porcjach. Należy zawsze zapewniać kotu dostęp do miski ze świeżą wodą.

Nasza opinia o suchej karmie dla kota Lidl

Sucha karma dla kota Lidl to produkt, który niekoniecznie musi się sprawdzić jako pokarm dla pupila, zwłaszcza jeśli chodzi o jego codzienne karmienie. Wprawdzie wiele karm suchych powszechnie dostępnych na rynku ma podobny skład, to jednak nie oznacza to, że ich podawanie należy do najlepszych sposobów żywienia kotów.

Największe wątpliwości wzbudza skład produktu. Na pierwszym miejscu listy składników znajduje się zboże. Nie ma tu podanej informacji, jakiego jest rodzaju. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ zboża nie powinny być spożywane przez koty – stanowią źródło węglowodanów, które kotom nie są potrzebne. Co więcej, kocie organizmy nie są przystosowane do ich trawienia.

Warto też zwrócić uwagę na niską zawartość mięsa, które powinno być bazą pokarmu dla kota, zwierzęcia typowo mięsożernego.

Karmę można podać w okolicznościach awaryjnych, kiedy nie mamy dostępu do jakościowo lepszego pokarmu. Trudno jednak szczerze ją polecać i traktować jako stały element kociego jadłospisu.

Cena suchej karmy dla kota Lidl jest przy tym korzystna.

Zobacz też naszą opinię o suchej karmie dla kota z Biedronki.

Opinie o Sucha karma dla kota Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 1 =

Podobne