231 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kojec dla kota

4.0 Opinie (1)

  • kojec dla kota

Każdy mieszkaniec domu potrzebuje własnej przestrzeni - miejsca, gdzie czuje się bezpiecznie i odnajduje spokój. Tak samo mają nasze koty. Dzięki kojcom przeznaczonym specjalnie dla naszych pupili jesteśmy w stanie spełnić jedną z ich podstawowych potrzeb.

Czym jest kojec dla kota?

Kojec wydziela specjalną przestrzeń, po której nasz mruczek może swobodnie się przemieszczać, a jednocześnie pozostawać pod czujnym okiem opiekuna. Kojec może służyć także jako plac zabaw czy też legowisko. Z powodu cech i wrodzonych umiejętności kotów najlepiej sprawdzającymi się kojcami są te posiadające dach - w wielu sklepach można zakupić kojce z odpinanym dachem wykonanym z siateczki - jest to opcja bezpieczna i bardzo praktyczna.

Kojec jest funkcjonalny, przestronny dla kotka, jego ścianki można dostosowywać do pomieszczenia. Można go złożyć, więc po zabawie naszego pupila kojec da się schować - nie będzie niepotrzebnie zajmować miejsca. 

Kojec dla kota, źródło: Shutterstock

Jaki powinien być odpowiedni kojec dla kota?

Odpowiedni kojec dla kota musi być wykonany z dobrej jakości materiałów. Jego konstrukcja musi być solidna, aby nie stwarzała zagrożenia dla kociaka – nie może się uginać ani przewracać pod wpływem naporu naszego pupila.

Wymiary muszą być dopasowane do wielkości kota - dorosły kot będzie wymagał większego kojca niż mały kociak. Mieszkaniec kojca musi mieć wystarczającą ilość miejsca, by swobodnie się poruszać. Kojec musi być też na tyle duży, by zmieściło się legowisko czy miska z wodą i jedzeniem.

Kojec musi spełniać wymogi bezpieczeństwa - aby był w pełni bezpieczny, co pewien czas trzeba sprawdzić, czy nie wystają z niego ostre elementy i zakończenia, które mogą stanowić zagrożenie dla kota.

Równie ważna jest lokalizacja, w której postawimy kojec - powinien być postawiony w chłodnym miejscu i nie narażać mruczka na mocne działanie promieni słonecznych - wysokie temperatury mogą spowodować jego przegrzanie, a nawet doprowadzić do udaru.

Kojec powinien mieć solidnie zabezpieczoną bramkę uniemożliwiającą otwarcie drzwi przez zwierzę i wydostanie się go na zewnątrz.

Kojec dla kotów, źródło: Shutterstock

Zalety kojców dla kotów

Najważniejszą zaletą kojca jest niewątpliwie zaspokojenie potrzeby kota do posiadania własnego, bezpiecznego miejsca, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał. Dla właścicieli plusem jest to, że zostawiając kota samego w domu mają pewność, że kociak będzie bezpieczny, nie ucieknie i nie wpadnie w tarapaty. Dzięki temu mamy też pewność, że kociak nie zrujnuje naszego mieszkania podczas nieobecności domowników.

Kojec sprawdzi się też dla kocich dzieci, które dopiero uczą się jak funkcjonować w tym świecie. Dzięki ogrodzeniu mogą poczuć swobodę i harcować do woli, a opiekunowie nie muszą się obawiać, że kociaki zrobią sobie krzywdę lub uciekną.

Ceny kojców dla kotów

Ceny kojców dla kota są bardzo różnorodne. Za te zewnętrzne, większe, trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy, natomiast wewnętrzne, znacznie mniejsze, są tańsze - kosztują od ok. 100 do 400 zł.

Opinie o Kojec dla kota - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

37 + = 40

Podobne