1015 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kojec dla królika

4.0 Opinie (1)

  • kojec dla królika

Przyjmując pod dach nowego członka rodziny, jakim jest królik, mamy obowiązek zapewnić mu jak najlepsze warunki życia. Bardzo ważne jest, aby nasz pupil czuł się bezpiecznie i swobodnie pod naszą opieką. Jedną z podstawowych potrzeb tego gryzonia jest spora dawka ruchu, na którą nie ma niestety szans nawet w dużej klatce - najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się wtedy odpowiednio dopasowany kojec. Ich ceny wahają się od 60 do 300 złotych.

Jaki powinien być kojec dla królika?

Kupując kojec dla królika, trzeba zwrócić uwagę na:

  • wielkość - króliki uwielbiają mieć dużo przestrzeni dla siebie i dość sporo się ruszają. Wielkość kojca powinna więc być dopasowana do wielkości naszego gryzonia - a ta zależna jest najczęściej od jego rasy;
  • wysokość - kojec powinien mieć odpowiednią wysokość ścianek - musi to być przynajmniej 100 cm. Jest to minimum, bo jak wszyscy wiemy - króliki są zwierzętami bardzo skocznymi;
  • wykonanie - ważne, by kojec wykonany był z metalu odpornego na korozję. Najlepiej jeśli składa się z niezależnych elementów umożliwiających składanie go w różny sposób.
Kojec dla królika, źródło: Shutterstock

Króliki należą do bardzo ciekawskich zwierzaków, więc puszczone wolno w mieszkaniu mogą narazić się na wiele niebezpieczeństw - począwszy od przegryzania kabli, a skończywszy na ucieczce przez okno. Niezależnie od tego, jaką metodę zastosujemy, priorytetem musi być dla nas bezpieczeństwo pupila - zawsze powinniśmy odpowiednio przygotować przestrzeń, po której będzie poruszał się królik.

Gdzie ustawić kojec w domu?

Kojca dla królika nie należy stawiać pod kaloryferem - kojec w takiej lokalizacji może narażać królika na przegrzanie lub udary. Nie powinniśmy też stawiać kojca przy wyjściu na balkon ani przy często otwieranych drzwiach.

Kojce zewnętrzne

W lato i ciepłe miesiące możemy pomyśleć o umożliwieniu królikowi korzystania z uroków pięknej pogody i przebywania na świeżym powietrzu. W tym celu doskonale sprawdzi się odpowiednio zabezpieczony kojec. W takiej sytuacji przestrzeń, na której będzie przebywał gryzoń, musi być dobrze ogrodzona i niedostępna dla drapieżników - pomoże w tym, na przykład, zadaszenie. Kojec musi być ulokowany w zacienionym miejscu i być osłonięty od wiatru.

Kojec dla królika, źródło: Shutterstock

Zalety i wady kojca dla królika

Kojec to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ jest przestronny dla królika, a jego ścianki można dostosowywać do pomieszczenia. Jest dostępny w wersji składanej, więc po zabawie naszego pupila kojec da się złożyć i schować - nie będzie niepotrzebnie zajmować miejsca. Łatwo go rozłożyć, a rozmontowanie też nie zabierze nam dużo czasu. Kojec możemy ułożyć w dowolny kształt, zabrać lub dodać do niego przęsła, dzięki czemu na bieżąco możemy dopasowywać jego rozmiary do wielkości króliczka.

Minusem kojca jest to, że nie ma on wbudowanej podłogi - w mieszkaniach należy więc podkładać dywanik lub specjalną matę.

Opinie o Kojec dla królika - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

48 − 43 =

Podobne