948 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Bita śmietana Biedronka

Producent: Mleczna Dolina
Kategoria: Śmietana – opis, rodzaje, wpływ na zdrowie
bita śmietana Biedronka

Bita śmietana Biedronka

Producent: Mleczna Dolina Kategoria: Śmietana – opis, rodzaje, wpływ na zdrowie

0.0 Opinie (0)

Oznacz status produktu:

Bita śmietana Biedronka – informacje o produkcie

Bita śmietana Biedronka to produkt marki Mleczna Dolina – marki własnej należącej do sieci sklepów Biedronka będącej częścią portugalskiego przedsiębiorstwa Jeronimo Martins.

Pod marką Mleczna Dolina dostępne są różnego rodzaju produkty mleczne i nabiałowe, w tym bita śmietana. Jest to bita śmietanka w sprayu, dostępna w butelce pod ciśnieniem z dozownikiem.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Biedronka.

W skład bitej śmietany z Biedronki wchodzą: śmietanka 82%, syrop glukozowy, cukier, odtłuszczone mleko w proszku, emulgatory: E471, E472a; stabilizatory: fosforany sodu, karagen; aromat, gaz nośny: podtlenek azotu.

100 gramów produktu dostarcza: 239 kcal (21 g tłuszczu, 2,6 g białka, 18 g węglowodanów)

Średnia cena bitej śmietany marki Biedronki to 6 złotych za opakowanie zawierające 250 gramów produktu.

Nasza opinia o bitej śmietanie Biedronka

Bita śmietana Biedronka to produkt, które dobrze sprawdzi się jako dodatek do różnego rodzaju deserów, lodów, a także owoców czy sałatek owocowych. Z powodzeniem można dodać ją również do kawy – będzie efektywnym zwieńczeniem latte macchiato, kawy po wiedeńsku, a także kaw mrożonych.

Jest zresztą dość smaczna, zwłaszcza jak na gotowy produkt. Jej smak jest mocno śmietankowy, choć nie brakuje w nim chemicznej nuty, a także słodki, ale przy tym nieprzesłodzony. Bita śmietana z Biedronki ma kremową, lekką i puszystą konsystencję. Po wyciśnięciu dość długo zachowuje swoją pierwotną strukturę. Butelka jest wygodna, a śmietana aplikuje się łatwo. Śmiało można jednak stwierdzić, że całość znacznie odbiega od samodzielnie ubitej śmietanki, również pod względem użytych do produkcji surowców. Z całą pewnością domowa bita śmietana będzie więc zdrowsza i smaczniejsza, choć trudno ukryć, że kupna wersja pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek. Produkt jest przecież gotowy od razu do użycia.

Niestety jego skład budzi sporo wątpliwości. Wprawdzie zawartość śmietanki nie jest bardzo niska, to już na drugiej pozycji znajduje się syrop glukozowy. Na liście składników nie brakuje również innych sztucznych substancji, takich jak emulgatory czy stabilizatory.

Cena bitej śmietany Biedronka jest przy tym korzystna.

Zobacz też naszą opinię o śmietanie 30 z Biedronki :)

Opinie o Bita śmietana Biedronka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =

Podobne