659 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mascarpone Piątnica

Producent: OSM Piątnica
Kategoria: Mascarpone – skład, zastosowanie w kuchni, właściwości
mascarpone piątnica

Mascarpone Piątnica

Producent: OSM Piątnica Kategoria: Mascarpone – skład, zastosowanie w kuchni, właściwości

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Mascarpone Piątnica – informacje o produkcie

Mascarpone Piątnica to produkt OSM Piątnica – polskiej spółdzielni mleczarskiej, której historia sięga korzeniami do XIX wieku,  cenionego przedsiębiorstwa, które swego czasu zasłynęło z wprowadzenia serka wiejskiego na rynek polski.

Oferta OSM Piątnica obejmuje różnego rodzaju produkty nabiałowe, w tym mascarpone. Jest to tradycyjny włoski ser śmietankowo-kremowy, otrzymywany z pasteryzowanej śmietanki mleka krowiego z dodatkiem substancji zakwaszającej (kwas cytrynowy). Nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników. Produkt ma szerokie zastosowanie kulinarne.

W skład mascarpone z Piątnicy wchodzą: śmietanka pasteryzowana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

100 gramów produktu dostarcza: 394 kcal (40 g tłuszczu, 3,5 g białka, 5,1 g węglowodanów)

Średnia cena mascarpone marki Piątnica to 11-12 złotych za opakowanie zawierające 250 gramów produktu.

Nasza opinia o mascarpone Piątnica

Mascarpone Piątnica to bardzo smaczny ser, który świetnie sprawdzi się jako baza różnego rodzaju ciast i deserów, w tym klasycznego włoskiego tiramisu. Doskonale smakuje także w towarzystwie mięsa i ryb. Dobrze komponuje się z warzywami, makaronem i ryżem. Z powodzeniem można spożywać go również z pieczywem i dodatkami.

Jego smak jest łagodny i intensywnie śmietankowy. Ser pachnie przyjemnie i naturalnie. Ma apetyczną białą barwę. Jest kremowy, mazisty i miękki – może nawet wydać się trochę zbyt miękki i nieco wodnisty. Na liście składników nie ma środków konserwujących ani barwników. Mascarpone z Piątnicy otrzymuje się wyłącznie ze śmietanki z dodatkiem kwasu cytrynowego pełniącego funkcję substancji zakwaszającej.

Cena sera może wydać się dość duża (zwłaszcza w porównaniu z serami mascarpone dostępnymi w znanych marketach). Jego jakość ocenić można przy tym jako wysoką.

Opinie o Mascarpone Piątnica - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − = 42

Podobne