914 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mascarpone Lidl

Producent: Lovilio
Kategoria: Mascarpone – skład, zastosowanie w kuchni, właściwości
mascarpone lidl

Mascarpone Lidl

Producent: Lovilio Kategoria: Mascarpone – skład, zastosowanie w kuchni, właściwości

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Mascarpone Lidl – informacje o produkcie

Mascarpone Lidl to produkt marki Lovilio – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl, która jest częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Lovilio dostępne są różnego rodzaju produkty nabiałowe, w tym mascarpone. Jest to włoski ser śmietankowo-kremowy, wytwarzany ze śmietanki mleka krowiego. Zawiera środek zakwaszający (kwas cytrynowy). Wyrób ma szerokie zastosowanie kulinarne. Nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

W skład mascarpone z Lidla wchodzą: śmietanka pasteryzowana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

100 gramów produktu dostarcza: 375 kcal (38 g tłuszczu, 3,9 g białka, 4,3 g węglowodanów)

Średnia cena mascarpone marki Lidl to 5-6 złotych za opakowanie zawierające 250 gramów produktu.

Nasza opinia o mascarpone Lidl

Do największych zalet mascarpone Lidl należą świetny smak, kremowa konsystencja oraz przyjemny aromat. Nie sposób również nie wspomnieć w tym kontekście o bardzo dobrym i bezpiecznym składzie produktu. Ser jest naprawdę bardzo smaczny – łagodny i słodkawy, wyróżnia się przy tym wyraźną śmietankową nutą. Bardzo dobrze się rozsmarowuje, ubija i miesza. Jego struktura jest jedwabista, a także mazista i gęsta, choć powinna być bardziej miękka. Ser ma przy tym naturalny i krótki skład – wytwarzany jest wyłącznie na bazie śmietanki. Nie zawiera środków konserwujących ani sztucznych barwników. Dodany tu regulator kwasowości (kwas cytrynowy) jest zaś składnikiem pełniącym funkcję substancji zakwaszającej – koniecznej do uzyskania sera mascarpone.

Mascarpone z Lidla doskonale sprawdzi się jako baza tiramisu, a także innych ciast i deserów. Świetnie smakuje także w towarzystwie warzyw, mięsa, ryb i owoców morza. Może być wykorzystywany również jako składnik kremowych sosów.

Cena mascarpone Lidl jest przy tym bardzo korzystna.

Opinie o Mascarpone Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 3 =

Podobne