659 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mascarpone Biedronka

Producent: Sottile Gusto
Kategoria: Mascarpone – skład, zastosowanie w kuchni, właściwości
mascarpone biedronka

Mascarpone Biedronka

Producent: Sottile Gusto Kategoria: Mascarpone – skład, zastosowanie w kuchni, właściwości

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Mascarpone Biedronka – informacje o produkcie

Mascarpone Biedronka to produkt marki Sottile Gusto – marki własnej sieci sklepów Biedronka należącej do portugalskiego przedsiębiorstwa Jeronimo Martins.

Pod marką Sottile Gusto dostępne są różnego rodzaju produkty spożywcze, w tym mascarpone. Jest to włoski, miękki ser śmietankowo-kremowy, wytwarzany ze śmietanki mleka krowiego z dodatkiem środka zakwaszającego (kwas cytrynowy). Wyrób ma szerokie zastosowanie kulinarne. Nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Biedronka.

W skład mascarpone z Biedronki wchodzą: śmietanka pasteryzowana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

100 gramów produktu dostarcza: 394 kcal (40 g tłuszczu, 3,5 g białka, 5,1 g węglowodanów)

Średnia cena mascarpone marki Biedronka to 5-7 złotych za opakowanie zawierające 250 gramów produktu.

Nasza opinia o mascarpone Biedronka

Mascarpone Biedronka to bardzo smaczny ser o aksamitnej konsystencji i łagodnym aromacie. Ma delikatny, a przy tym mocno śmietankowy smak – wyraźnie czuć tu naturalną i świeżą śmietankę. Ser jest kremowy, puszysty i gęsty – pod względem struktury nie można mu więc nic zarzucić. Bardzo dobrze się rozsmarowuje i ubija. Wyróżnia się również apetyczną, śnieżnobiałą barwą. Pachnie przy tym bardzo przyjemnie.

Mascarpone z Biedronki świetnie sprawdzi się jako baza różnego rodzaju deserów, lodów, ciast. Doskonale smakuje także w daniach słonych i ostrych. Dobrze komponuje się z mięsem, rybą, a także warzywami. Z powodzeniem można wykorzystać go jako składnik kremowych, śmietankowych sosów, np. do makaronu.

Nie można mieć także zastrzeżeń co do składu produktu – ser zawiera przede wszystkim śmietankę mleka krowiego. Próżno tu szukać konserwantów czy innych sztucznych dodatków. Znajdujący się na liście składników kwas cytrynowy – mogący budzić wątpliwości – pełni funkcję środka zakwaszającego, który jest niezbędny do produkcji mascarpone.

Cena mascarpone firmy Biedronka jest przy tym korzystna.

Opinie o Mascarpone Biedronka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =

Podobne