584 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Serek wiejski Piątnica

Producent: OSM Piątnica
Kategoria: Serek wiejski – kalorie, wartości odżywcze, skład. Rodzaje produktu
serek wiejski piątnica

Serek wiejski Piątnica

Producent: OSM Piątnica Kategoria: Serek wiejski – kalorie, wartości odżywcze, skład. Rodzaje produktu

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Serek wiejski Piątnica – informacje o produkcie

Serek wiejski Piątnica to produkt firmy Piątnica – polskiej spółdzielni mleczarskiej, której historia sięga korzeniami do połowy XIX wieku.

To ser twarogowy typu cottage cheese. Zawiera twaróg w postaci ziarnistej oraz słodką śmietankę i dodatek soli. Nie zawiera konserwantów ani żadnych innych dodatków. Na rynku dostępny jest od 1992 roku.

W skład serka wiejskiego Piątnica wchodzą: twaróg ziarnisty, śmietanka pasteryzowana, sól.

100 gramów produktu dostarcza: 97 kcal (11 g białka, 5 g tłuszczu, 2 g węglowodanów).

W ofercie firmy poza serkiem wiejskim klasycznym dostępne są też inne wersje produktu (serek wiejski wysokobiałkowy, serek wiejski bez laktozy, serek wiejski ze szczypiorkiem, serek wiejski lekki, serek wiejski BIO).

Średnia cena Serka wiejskiego Piątnica to 2,5 zł za 200 gramów produktu.

Nasza opinia o serku wiejskim Piątnica

Serek wiejski Piątnica to bardzo smaczny produkt, który od lat bardzo chętnie wybierają klienci. Za jego niesłabnącą popularnością stoi zaś wysoka jakość, wyśmienity smak i najlepsze składniki.

Do największych zalet serka wiejskiego z Piątnicy należy krótki i bezpieczny skład. Produkt składa się wyłącznie z twarogu i śmietanki. Zawiera również dodatek soli. Próżno szukać na liście jego składników środków konserwujących czy innych dodatków. Warto również wiedzieć, że surowce użyte do jego produkcji pochodzą z terenów ekologicznie czystych. OSM Piątnica to zresztą niewątpliwie przedsiębiorstwo godne zaufania.

Serek wiejski Piątnica jest przy tym naprawdę bardzo smaczny. Ma łagodny, a zarazem wyrazisty smak. Świetnie smakuje solo, ale równie dobrze komponuje się z różnego rodzaju dodatkami (np. warzywami, przyprawami, miodem). Wyróżnia się także bardzo atrakcyjną konsystencją. Jego ziarna są zwarte, a przy tym miękkie. Śmietanka, w której są zanurzone, jest zaś delikatna i wręcz aksamitna. Z opinii wynika jednak, że dla niektórych jest zbyt rzadki.

Serek ma stosunkowo niewiele kalorii i tłuszczu przy dużym udziale białka. Śmiało można go nazwać naturalnym, zdrowym i wartościowym produktem. W gruncie rzeczy trudno o wskazanie jego wad.

Opinie o Serek wiejski Piątnica - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − = 5

Podobne