584 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Skyr Alpro

Producent: Alpro
Kategoria: Skyr. Jogurt skyr naturalny – wartości odżywcze
skyr alpro

Skyr Alpro

Producent: Alpro Kategoria: Skyr. Jogurt skyr naturalny – wartości odżywcze

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Skyr Alpro – informacje o produkcie

Skyr Alrpo to produkt firmy Alpro – przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją żywności i napoi roślinnych, działającego od 1980 roku.

Pod marką Alpro dostępny jest m.in. skyr naturalny Alpro. Jest to wegański produkt wytwarzany na bazie ziaren soi, stanowiący roślinną alternatywę dla wyrobu mlecznego, jakim jest skyr (jogurt typu islandzkiego). Do jego produkcji używa się soi niemodyfikowanej genetycznie. Produkt zawiera żywe kultury bakterii. Nie zawiera glutenu i laktozy. Wzbogacany jest witaminami B12 i D.

W skład skyru Alpro wchodzą: baza sojowa (woda, obrane ziarna soi (15,7%)), cukier, stabilizator (pektyny), cytrynian trójwapniowy, regulatory kwasowości (Cytrynian sodu, kwas cytrynowy), naturalny aromat, sól morska, przeciwutleniacze (ekstrakty z wysoką zawartością tokoferolu, Estry kwasów tłuszczowych kwasu askorbinowego), witaminy (B12, D2), kultury jogurtowe (St. thermophilus, L. bulgaricus).

100 gramów produktu dostarcza: 68 kcal (3,3 g tłuszczu, 5,8 g białka, 2,6 g węglowodanów).

Średnia cena skyru Alpro to 9 złotych za opakowanie zawierające 400 gramów produktu.

Nasza opinia o skyrze Alpro

Skyr Alpro naturalny to pożywny i wartościowy zastępnik wyrobu mlecznego typu skyr. Stanowi świetną propozycję dla wegan lub osób ograniczających nabiał w diecie. Jest smaczny – ma łagodny smak z lekką, ale wyczuwalną nutą kwaskowatości, choć jako całość nie jest zbyt wyrazisty. Nie można nic zarzucić jego konsystencji – ta jest bowiem kremowa, gęsta, a zarazem lekka. Trudno przy tym powiedzieć, żeby produkt był idealnym odwzorowaniem skyru wytwarzanego na bazie mleka krowiego. Z oczywistych względów będzie się od niego różnił – co może stanowić zarówno wadę, jak i zaletę. Jest przy tym bardzo atrakcyjnym produktem pośród innych roślinnych wyrobów tego rodzaju.

Warto także wspomnieć, że do produkcji skyru Alpro wykorzystuje się ziarna soi wolne od genetycznych modyfikacji. Produkt zawiera witaminy i sporo wapnia. Stanowi również bogate źródło wartościowego białka. Może być spożywany przez osoby nietolerujące glutenu i laktozy. Zawiera cukier, ale w stosunkowo niewielkiej ilości. Dostarcza niewiele kalorii. Świetnie smakuje solo lub z dodatkami, np. owocami, płatkami.

Opinie o Skyr Alpro - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 5

Podobne