914 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Skyr Piątnica

Producent: OSM Piątnica
Kategoria: Skyr. Jogurt skyr naturalny – wartości odżywcze
skyr piątnica

Skyr Piątnica

Producent: OSM Piątnica Kategoria: Skyr. Jogurt skyr naturalny – wartości odżywcze

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Skyr Piątnica – informacje o produkcie

Skyr Piątnica to produkt firmy Piątnica – polskiej spółdzielni mleczarskiej, której historia sięga korzeniami do połowy XIX wieku, znanej z wprowadzenia serka wiejskiego (cottage cheese) na rynek polski.

Pod marką Piątnica dostępny jest m.in. skyr naturalny Piątnica. Jest to wyrób mleczarki zwany jogurtem typu islandzkiego. Ma naturalny śmietankowy smak i gęstą konsystencję. Wytwarzany jest z odtłuszczonego pasteryzowanego mleka krowiego z dodatkiem żywych kultur bakterii.

Oferta firmy obejmuje również wersje smakowe produktu (waniliowy, z jagodami, z truskawkami, mango i marakuja), a także skyr pitny (naturalny i w wariantach smakowych).

W skład skyru naturalnego Piątnica wchodzą: mleko pasteryzowane, żywe kultury bakterii jogurtowych: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus.

100 gramów produktu dostarcza 64 kcal (12 g białka, 0 g tłuszczu, 4,1 g węglowodanów).

Średnia cena Skyru Piątnica to 3 złote za opakowanie zawierające 150 gramów produktu.

Nasza opinia o Skyrze Piątnica

Skyr naturalny Piątnica to bardzo smaczny produkt mleczny, który doskonale sprawdza się zarówno jako samodzielna przekąska, jak i baza innych dań, np. placuszków, serników itp. Dobrze smakuje sam jako jogurt naturalny, a także z dodatkami, np. owocami.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego skład. Ten jest zaś prosty, naturalny i bezpieczny. Skyr produkuje się na bazie mleka krowiego poddanego pasteryzacji – jest to właściwie jego jedyny surowiec (obok żywych kultur bakterii). Produkt nie zawiera konserwantów ani innych sztucznych dodatków. Natomiast mleko – wedle zapewnień producenta – spełnia restrykcyjne normy i wyróżnia się wysoką jakością.

Skyr naturalny Piątnica ma łagodny i kwaskowaty smak, a także gęstą i kremową konsystencję. To również prawdziwe bogactwo wartościowego białka (aż 12 gramów na 100 gramów produktu) przy zerowej zawartości tłuszczu. Z powodzeniem można go polecić sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Skyr Piątnica śmiało można włączyć także do diety odchudzającej.

Opinie o Skyr Piątnica - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 1

Podobne