436 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Snickers baton

Producent: Mars Incorporated
Kategoria: Baton – słodka przekąska dla każdego
snickers baton

Snickers baton

Producent: Mars Incorporated Kategoria: Baton – słodka przekąska dla każdego

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • baton
  • baton Snickers
  • batonik
  • Mars Incorporated

Snickers ­baton – informacje o produkcie

Snickers baton to produkt firmy Mars Incorporated – międzynarodowej korporacji zajmującej się m.in. produkcją słodyczy.

Jest to baton z nadzieniem nugatowym (16%), prażonymi orzeszkami ziemnymi (22%) w karmelu (27%) i polewą z mlecznej czekolady (35%). Dostępny jest w opakowaniach o wadze 50 gramów oraz 75 gramów (podwójny baton).

Baton Snickers zalicza się do produktów kultowych i legendarnych, znanych na całym świecie, reklamowanych przez gwiazdy kina i sportu. Jego historia sięga początków XX wieku. Batonik pojawił się w 1930 roku – jego recepturę opracował Franklin Clarence Mars, który w 1911 roku założył wraz z żoną Ethel Mars fabrykę Tacoma zajmującą się produkcją słodyczy.

W skład batona Snickers wchodzą: cukier, syrop glukozowy, orzeszki ziemne, odtłuszczone mleko w proszku, tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, tłuszcz palmowy, laktoza, serwatka w proszku (z mleka), tłuszcz mleczny, sól, emulgator (lecytyna sojowa), białko jaja w proszku, zhydrolizowane białko mleka, naturalny ekstrakt z wanilii.

100 gramów produktu dostarcza: 485 kcal (23 g tłuszczu, 60,2 g węglowodanów, 8,6 g białka).

Średnia cena batona Snickers to 2 złote za opakowanie zawierające 50 gramów produktu.

Nasza opinia o batonie Snickers

Baton Snickers to bardzo popularny, wysokiej jakości produkt, od lat chętnie kupowany przez ludzi praktycznie na całym świecie.

Jest bardzo smaczny, co zawdzięcza niezmiennej od lat recepturze, która stanowi pilnie strzeżoną tajemnicę handlową. Receptura opiera się przede wszystkim na doskonale wyważonych proporcjach poszczególnych składników produktu –  sprawia to, że smak Snickersa jest harmonijną i świetnie zgraną kompozycją. Całości dopełnia atrakcyjna konsystencja – warstwa nugatowa jest kremowa, orzeszki chrupią podczas jedzenia, a karmel wręcz rozpływa się w ustach.

Wątpliwości może budzić skład produktu – batonik składa się głównie z cukru, zawiera również syrop glukozowy, a także tłuszcz palmowy. Nie sposób również nie wspomnieć, że jest to produkt wysokokaloryczny. Warto jednak wiedzieć, że spożywany okazjonalnie w umiarkowanych ilościach nie powinien być szkodliwy dla zdrowia.

Cena batona Snickers jest przy tym przystępna, a jego producent to światowej sławy korporacja.  

Opinie o Snickers baton - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 33 = 41

Podobne