556 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Biszkopty

4.0 Opinie (1)

Uwielbiają je dzieci, ale amatorów tych ciasteczek nie brakuje również wśród dorosłych. Są bardzo smaczne, delikatne i lekkie. Biszkopty – bo o nich mowa – to jedne z najbardziej popularnych słodkich przekąsek. Warto więc wiedzieć nieco więcej na ich temat. Poniżej przedstawiamy również znane marki biszkoptów i ich średnie ceny.

Biszkopty – co o nic wiemy?

Biszkopty to ciasteczka przygotowywane z delikatnego i lekkiego ciasta. Są miękkie i puszyste. W Europie znane są już od XI wieku. Przygotowuje się je na bazie mąki pszennej, jaj i cukru, zwykle bez dodatku tłuszczu.

Mają szerokie zastosowanie. Stanowić mogą samodzielną przekąskę lub słodki dodatek, np. do lodów. Są jednak również podstawą do przygotowania różnego rodzaju ciast i deserów, np. tiramisu, serników.

Biszkopty to jedne z najbardziej popularnych i najłatwiej dostępnych ciastek – można je kupić praktycznie w każdym sklepie.

Biszkopty, źródło: https://pxhere.com/pl/photo/1260853

Rodzaje biszkoptów

Biszkopty występują w różnych kształtach – zwykle jako owalne i okrągłe, dostępne są również w kształcie kocich języczków. Te słodkie ciasteczka bywają posypane cukrem, sprzedawane są także bez cukru.

Obecnie można kupić także biszkopty nadziewane różnego rodzaju kremami czy też przekładane kolorowymi galaretkami w różnych smakach. Spotkać można ponadto biszkopty polane czekoladą.

Biszkopty – marki i ceny

Na rynku dostępne są różne marki biszkoptów. Jednymi z najbardziej znanych są biszkopty Petitki. Średnio kosztują 3,5 złotych za opakowanie zawierające 120 gramów produktu.

Równie popularne, można nawet powiedzieć - kultowe, są biszkopty Lady Fingers Dr. Gurgul. Dostępne są w opakowaniach zawierających 60 gramów i 150 gramów ciasteczek – zapłacić trzeba za nie odpowiednio około 4 złotych i 8 złotych.

Klienci często wybierają także biszkopty wrocławskie Mamut – ich średnia cena to 4 złote za opakowanie zawierające 120 gramów produktu.

Opinie o Biszkopty - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =

Podobne