490 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mleczko do czyszczenia powierzchni

4.0 Opinie (1)

 • zabrudzenia
 • Frosch
 • mleczko czyszczące
 • zlew
 • wanna
 • płytki
 • grill
 • cif
 • Ludwik
 • mleczko do czyszczenia

Regularne utrzymywanie czystości powierzchni w kuchni, łazience czy pokoju często jest utrudnione. Miejsca te zawierają wyposażenie wykonane z różnych materiałów, dlatego należy dobrać do nich odpowiednio dostosowany środek do czyszczenia. Idealnym preparatem do zadań tego typu są mleczka czyszczące.

Czym wyróżniają się mleczka do czyszczenia różnych powierzchni?

Ze względu na swoją formułę mleczka do czyszczenia są dziś bezkonkurencyjnym detergentem, usuwającym nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia.

Co je wyróżnia spośród innych detergentów? Otóż z pewnością jest to ich gęsta konsystencja, która sprawia, że środki te świetnie utrzymują się na powierzchniach, zwalczając kurz, tłuste plamy czy też osady. Jednak skuteczność stosowania nie jest jedynym wyróżnikiem mleczek do czyszczenia. Trzeba pamiętać, że są one także niezwykle łatwe w aplikacji. Wystarczy nanieść preparat na wilgotną ściereczkę lub bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię, by po wyczyszczeniu dokładnie go spłukać. Warto również wiedzieć, że przed użyciem mleczka na powierzchniach delikatnych, plastiku i aluminium należy przetestować produkt na mało widocznym obszarze.

Na uwagę zasługuje też sama wydajność mleczek do czyszczenia. Środki te są bardzo wydajne, a dzięki silnym substancjom aktywnym już odrobina preparatu zaczyna działać w zabrudzonych miejscach. Ponadto mleczka czyszczące są zazwyczaj wzbogacone o składniki chroniące dłonie oraz o świeży, przyjemny zapach. W konsekwencji, za pomocą takich detergentów, bez większego wysiłku, można pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń, nie obawiając się o podrażnienia skóry.

Mleczko do czyszczenia, źródło: Shutterstock

Mleczka do czyszczenia różnych powierzchni są zdecydowanie mniej inwazyjne niż np. różnego rodzaju pasty czyszczące. Zastosowana w ich składzie mączka mineralna, dzięki odpowiedniej granulacji, zapewnia dużą skuteczność, gwarantując jednocześnie brak uszkodzeń na mytych powierzchniach.

Podstawowe rodzaje i właściwości mleczek do czyszczenia

Rodzajów mleczek do czyszczenia jest wiele. W sklepach możemy znaleźć mleczka uniwersalne, ale także przeznaczone do konkretnej powierzchni. Ze względu na zastosowanie mleczek można wyróżnić:

 • mleczka uniwersalne – gotowe do użycia, przeznaczone do usuwania najbardziej opornych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni. Nadają się do czyszczenia kuchenek, blatów kuchennych, glazury, terakoty, wanien, brodzików, powierzchni chromowanych, emaliowanych, naczyń emaliowanych, ze stali szlachetnej oraz innych;
 • mleczka kuchenne – doskonale nadają się do usuwania tłustych, zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni i przedmiotów odpornych na działanie alkaliów. Zazwyczaj rozpuszczają i usuwają nawet zapieczone resztki potraw. Nadają się do czyszczenia grilli, piekarników, rożna, rusztów oraz płyt grzewczych, kuchenek gazowych, patelni, komór wędzarniczych;
 • mleczka łazienkowe – zazwyczaj przeznaczone dla każdego rodzaju powierzchni, w tym elementów emaliowanych, akrylowych, chromowanych, niklowanych, plastikowych. Usuwają typowe, napotykane w sanitariatach zabrudzenia i np. resztki mydeł. Często pozostawiają połysk oraz delikatny zapach.
Mleczko do czyszczenia, źródło: Shutterstock

Różnorodny asortyment preparatów czyszczących pozwala na znalezienie produktu, który spełni najważniejsze kryteria i sprawdzi się w kuchni, łazience czy też innych pomieszczeniach domu. Nie dziwi więc fakt, że mleczka do czyszczenia zyskały uznanie wśród konsumentów i stanowią nieodzowny element domowych porządków.

Perfekcyjna czystość od zaraz – rynek mleczek do czyszczenia w Polsce

Producenci oferują szeroki wybór mleczek do czyszczenia, które można stosować na różnych powierzchniach i odmiennych zabrudzeniach. Ich formuła jest wciąż ulepszana, by być bezpieczną zarówno dla środowiska, jak i materiałów oraz tworzyw. Biorąc pod uwagę skuteczność, najpopularniejsze – i bezkonkurencyjne – w rankingu jest mleczko czyszczące Cif. Tuż za nim znajdują się takie marki, jak: Cluo, Dix, Frosch i Ludwik.

W sieciach popularnych sklepów stacjonarnych mamy do wyboru kilka rodzajów produktów firmy Cif. Najczęściej wybieranym jest mleczko czyszczące Cif Lemon o pojemności 750ml. Za butelkę tego produktu zapłacimy ok. 9 zł, co sprawia, że detergent jest dużą konkurencją rynkową dla innych środków czyszczących.

Opinie o Mleczko do czyszczenia powierzchni - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 15 = 16

Podobne