826 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Płyn do czyszczenia urządzeń sanitarnych

Płyny do czyszczenia urządzeń sanitarnych

4.0 Opinie (1)

 • Frosch
 • cif
 • Ecover
 • Viakal
 • Mr Clean
 • urządzenia sanitarne
 • łazienki
 • WC
 • płyny do urządzeń sanitarnych
Płyny do czyszczenia urządzeń sanitarnych

Utrzymywanie właściwej czystości urządzeń sanitarnych jest bardzo ważne. Regularne mycie i dezynfekcja tych powierzchni zapewnia uniknięcie namnażania się wirusów i bakterii. Prawidłowa pielęgnacja armatury sanitarnej zapewnia także jej długotrwałą świeżość i blask. Jednak jak łatwo i skutecznie zadbać o takie powierzchnie?

Urządzenia sanitarne – jakich detergentów używać?

Czym są sanitariaty? Ogólnie rzecz biorąc to pomieszczenia, w których znajduje się muszla toaletowa, sedes, umywalka, wanna lub kabina prysznicowa. Co za tym idzie, pomieszczenia sanitarne to miejsca, które są szczególnie narażone na rozwój bakterii. Dlatego gwarancją utrzymania czystości w tego typu pomieszczeniach jest bieżące usuwanie zabrudzeń, dezynfekcja oraz ochrona przed drobnoustrojami. Niezwykle istotną kwestią jest czystość urządzeń sanitarnych. Ze względu na dużą wilgotność miejsc, w których się znajdują, urządzenia te łatwo mogą stać się siedliskiem niebezpiecznych grzybów czy pleśni.

Zanim przystąpimy do wyboru detergentów do naszej łazienki, warto wiedzieć z czego wykonane są powierzchnie sanitarne i czy są pokryte specjalną powłoką, bo w zależności od tego dobierzemy odpowiedni detergent – np. w przypadku sanitariatów akrylowych do czyszczenia nie należy stosować silnych środków chemicznych (w składzie: alkohol, amoniak, aceton), ani ostrych gąbek. Natomiast użycie mocnej chemii na elementach ze stali nierdzewnej może powodować przebarwienia. Co zatem wybierać dla delikatnych elementów? Do ich czyszczenia najlepiej używać produktów przeznaczonych do danego typu powierzchni – to z pewnością pozwoli zachować je w nieuszkodzonym stanie.

Warto mieć na uwadze, że często nie ma konieczności używania agresywnych detergentów i wystarczy zastosować zwykłą mieszankę octu i sody oczyszczonej, która pozwoli na usunięcie nalotu z twardej wody. Ponadto trzeba pamiętać o tym, by podczas poszukiwania odpowiedniego detergentu skupić się na certyfikatach jakości zapewniających o tym, że produkt, z którego korzystamy nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

Płyny do czyszczenia urządzeń sanitarnych, źródło: Shutterstock.com

Stojąc przed wyborem płynów do urządzeń sanitarnych…

Środki do czyszczenia łazienki przybierają różne formy. Dostępne są m.in. o konsystencji płynu, mleczka, żelu czy pianki. Duże powierzchnie umywalek, wanien i brodzików lepiej czyścić preparatami w płynie. Najprostsze w użyciu są płyny w sprayu, ponieważ rozpylacz ułatwia nanoszenie preparatu na czyszczone powierzchnie. Dzięki nim cały proces sprzątania łazienki zajmuje znacznie mniej czasu. 

Czym powinien charakteryzować się dobry płyn do urządzeń sanitarnych? Otóż:

 • działaniem bakteriobójczym i grzybobójczym,
 • wygodnym rozprowadzaniem po skośnych i pionowych powierzchniach,
 • skutecznym usuwaniem osadu z kamienia, rdzy, osadów wapiennych i mydlanych,
 • zapobieganiem powstawaniu pleśni,
 • świeżym zapachem.

Płyny sprawdzają się szczególnie do wszelkiego rodzaju elementów odpornych na kwasy: umywalek, pisuarów, bidetów, glazury, porcelany, zlewów, wanien, sedesów i kafelków. Dodatkowo nie uszkadzają one powierzchni emaliowanych, ceramicznych oraz kamiennych, a także nadają się do czyszczenia miejsc trudno dostępnych, takich jak fugi. Wszystkie te cechy pozwalają przedłużyć żywot urządzeń sanitarnych i uchronić je przed kosztowną wymianą.

Rynek płynów do czyszczenia urządzeń sanitarnych w Polsce

W sprzedaży pojawia się coraz więcej rodzajów i wariantów płynów do urządzeń sanitarnych. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim wielkością powierzchni, materiałem z jakiego powierzchnie są wykonane i efektami, jakie chcemy osiągnąć.

 Do najbardziej znanych i najchętniej wybieranych marek, posiadających w swojej ofercie tego typu detergenty, z pewnością możemy zaliczyć: Ecover, Viakal, Cif, Frosch, Mr Clean.

Ekologiczny płyn do czyszczenia łazienek marki Ecover to najczęściej wybierany detergent do urządzeń sanitarnych. Produkt jest dostępny głównie w internecie, gdzie za 0,5l preparatu zapłacimy ok 18 zł.

Opinie o Płyn do czyszczenia urządzeń sanitarnych - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 1 =

Podobne