556 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Proszki i żele do zmywarki

4.0 Opinie (1)

Proszki i żele do zmywarek są bardziej ekonomiczną, choć mniej popularną, alternatywą dla tabletek, ponieważ po pierwsze są tańsze, a po drugie można je dozować w zależności od potrzeby – do mniej brudnych naczyń możemy użyć mniej proszku. Także ich skuteczność jest większa – proszek lepiej niż tabletka usuwa zaschnięte resztki jedzenia i tłuszcz. Minusem proszków do zmywarek są smugi i zacieki, które pozostawiają po umyciu na szklanych naczyniach. Dlatego wraz z proszkiem należy używać soli oraz środka nabłyszczającego.

Właściwości oraz zastosowanie proszków i żeli do zmywarki

Proszki i żele do zmywarki są opcją nie tylko tańszą, ale też bardziej ekonomiczną niż tabletki. W przypadku programów krótszych i delikatniejszych tabletka do zmywania nie zawsze zostaje wykorzystana w całości (i oczywiście nie nadaje się do ponownego użycia), natomiast proszek lub żel do zmywarki może być dozowany w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń lub długości czy intensywności programu.

Proszek jest detergentem mocniejszym, natomiast żel nadaje się do mycia delikatniejszych i mniej brudnych naczyń. W przeciwieństwie do proszku żel do zmywarki szybciej się rozpuszcza i można go używać także w niższych temperaturach mycia.

Większość proszków i żeli do zmywarek zawiera szkodliwe dla środowiska fosforany, ale są też produkty stworzone na bazie węglanu i nadwęglanu sodu, który jest o wiele bezpieczniejszy dla naszego zdrowia oraz środowiska.

Wybór proszków i żeli do zmywarki nie jest tak duży jak wybór tabletek. Na rynku dominują: Finish, Somat, Ludwik. Osobną grupę stanowią ekologiczne proszki do zmywarki, na przykład niemiecki Frisch czy polska Balja.

Popularne proszki do zmywarki – opinie

Najpopularniejszy ze względu na swoją cenę, skuteczność i wydajność jest Finish Classic Power Powder Lemon kupowany najczęściej w pojemniku 2,5 kg. Cena – około 30 zł wzwyż. Produkt w tej pojemność wystarcza na co najmniej pół roku codziennego użytkowania. Posiada funkcję namaczania, dzięki czemu jest w stanie usunąć najbardziej oporne zabrudzenia. Dobrze się rozpuszcza w wodzie. Wymaga jednak stosowania soli oraz środka nabłyszczającego.

Proszek do zmywarki, źródło: Shutterstock

Zaraz po nim plasuje się Ludwik proszek do zmywarek 5-funkcyjny Active Oxy Power. Opakowanie 1,5 kg w cenie około 25 zł wystarcza na 45 cykli mycia. Produkt ma bardzo wysokie oceny i stałe grono użytkowników. Jest ceniony m.in. za wysoką skuteczność i brak chemicznego zapachu. Według zapewnień producenta, usuwa także osady po kawie i herbacie na kubkach.

Popularne żele do zmywarki – opinie

Popularny i ceniony Somat Classic żel do zmywarek 2 l można kupić w sklepach internetowych już od 27 zł. Starcza na około 80 myć. Jest bardzo chwalony za oszczędność i wydajność. Nadaje się przede wszystkim do krótkich programów. Natomiast nie należy spodziewać się spektakularnych efektów przy czyszczeniu mocnych i przyschniętych zabrudzeń – w tym przypadku odpowiedniejszym wyborem będzie proszek.

Żel do zmywarki, źródło: Shutterstock

Godny polecenia jest też żel do zmywarek Ludwik formuła All in One, który kosztuje około 27 zł za 750 ml. Konsumenci potwierdzają, że nie pozostawia smug, nie matowi szkła, ponadto jest bardzo skuteczny.

Opinie o Proszki i żele do zmywarki - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 25 = 35

Podobne