191 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Tabletki do zmywarki

4.0 Opinie (1)

Chociaż tabletki do zmywarki są mniej ekonomiczne od proszku czy żelu, konsumenci sięgają po nie o wiele częściej ze względu na wygodę i wielofunkcyjność. Mogą mieć postać płynnych kapsułek lub twardych kostek ze sprasowanego proszku. Są produkowane w wersjach: 3 w 1 (detergent, sól, środek nabłyszczający), 4 w 1 (dodatkowy środek zabezpieczający zmywarkę przed osadami z kamienia i tłuszczu), a nawet 5 w 1 (dodatkowy środek chroniący szkło i stal przed zmatowieniem).

Rodzaje i marki tabletek do zmywarki

Najtańsze tabletki do zmywarek posiadają tylko detergent, natomiast sól zmiękczającą wodę i zabezpieczającą zmywarkę przed osadzaniem się kamienia oraz środek nabłyszczający trzeba dodawać czy uzupełniać osobno. Droższe, ale wygodniejsze, są tabletki wielofunkcyjne All in One.

Tabletka do zmywarki w postaci twardej kostki, źródło: Shutterstock

Wielu producentów pakuje tabletki w rozpuszczalną folię ochronną, która zabezpiecza skórę rąk przed kontaktem z detergentem. Jednak nie wszystkie tabletki rozpuszczają się do końca w niższych temperaturach zmywania. Warto też mieć na uwadze, że twardsze tabletki w formie kostki podczas uwalniania się z podajnika mogą uszkodzić szkło lub talerze.

Należy też pamiętać, że większość tabletek do zmywarek zawiera fosforany, chlor, wybielacze i syntetyczne zapachy, dlatego należy je trzymać poza zasięgiem dzieci.

Najpopularniejsze i ogólnodostępne marki tabletek do zmywarek to: Fairly, Dreft, Finish, Somat, Ludwik, Sunlight oraz Frosch. Większość z tych marek wypuszcza na rynek kilka wersji danego produktu.

Tabletki do zmywarki - ceny i opinie

Cena tabletek do zmywarki zależy od wersji oraz oczywiście ilości sztuk w opakowaniu, zatem waha się od ok. 30 złotych do 70-80 złotych.

Tabletka do zmywarki w postaci płynnej kapsułki, źródło: Shutterstock

Poziom ocen wiodących na rynku marek tabletek do zmywarki jest dość wyrównany. Najwyższe oceny – prawie 4,9/5 – zbierają tabletki do zmywarek Fairly Platinum All in One oraz Fairly Platinum Plus, które nie pozostawiają charakterystycznych brunatnych plam na sztućcach i rozpuszczają się do końca, nawet w krótkich cyklach zmywania z niższą temperaturą. Równie wysoko cenione są: tabletki do zmywarek Dreft Platinum All in One za to, że prawie całkowicie usuwają nawet zaschnięte resztki oraz nieprzyjemne zapachy ze zmywarki, oraz tabletki do zmywarki Somat Gold 12 action, ponieważ dobrze rozpuszczają tłuszcz i usuwają wszelkie zabrudzenia, chroniąc jednocześnie szkło przez zmatowieniem, a kolorowe kubki czy talerze przed wyblaknięciem. Bardzo dobrze sprzedają się też tabletki do zmywarki Finish. Swoich stałych konsumentów mają tabletki do zmywarki Ludwik, Frosch tabletki sodowe do zmywarek (dodatek niezawodnej sody, hipoalergiczny skład) oraz Sunlicht Expert All in 1 Extra i ekologiczne tabletki do zmywarki Sunlight All in One Powered by Nature.

Opinie o Tabletki do zmywarki - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Podobne