937 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ajvar Lidl

Producent: Nostja
Kategoria: Gotowe sosy w słoikach
ajvar lidl

Ajvar Lidl

Producent: Nostja Kategoria: Gotowe sosy w słoikach

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Ajvar Lidl – informacje o produkcie

Ajvar Lidl to produkt marki Nostja – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Nostja dostępne są różnego rodzaju produkty spożywcze charakterystyczne dla kuchni bałkańskiej, w tym ajvar. Jest to pasta wytwarzana na bazie pieczonej papryki i bakłażana z dodatkiem papryczki chili. Produkt dostępny jest w dwóch wariantach – jako łagodny i ostry.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

W skład ajvaru łagodnego marki Lidla wchodzą: papryka czerwona 77%, bakłażan 13,3%, cukier 3,4%, olej słonecznikowy, ostra papryka 2,3%, sól, regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, kwas octowy.

100 gramów produktu dostarcza: 72 kcal (3,1 g tłuszczu, 1,2 g białka, 8,5 g węglowodanów)

Średnia cena ajvaru z Lidla to 10 złotych za opakowanie zawierające 350 gramów produktu.

Zobacz też naszą opinię o ajvarze z Biedronki :)

Nasza opinia o ajvarze Lidl

Ajvar Lidl to bardzo smaczna i aromatyczna pasta, która doskonale sprawdzi się jako dodatek do kanapek oraz wielu różnych potraw. Świetnie smakuje w towarzystwie świeżego pieczywa czy też tostów i grzanek. Znakomicie wypada w połączeniu z mięsem, zwłaszcza grillowanym, ale równie dobrze łączy się z mięsem pieczonym, a także rybą. Warto spróbować go połączyć z warzywami świeżymi lub grillowanymi. Naprawdę dobrze wypada jako dodatek do serów, sos do makaronu, a nawet omleta.

Trzeba też przyznać, że ajvar z Lidla jest naprawdę smaczny. Jego smak jest bogaty, złożony i bardzo charakterystyczny. Wyraźnie czuć tu pieczone warzywa, a także nutę wędzonej papryki i odrobinę kwaskowości, co nadaje mu zresztą niepowtarzalnego charakteru. W wersji łagodnej jest dość słodki, w wariancie ostrym wyraźnie pikantny. Sos ma gęstą, nierównomierną, nieco oleistą konsystencję. Jego barwa jest bardzo apetyczna, a aromat przyjemny, wyrazisty. Skład produktu nie wzbudza wątpliwości.

Cena ajvaru Lidl jest przy tym korzystna.

Opinie o Ajvar Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1

Podobne