150 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Czekolada Studentska

Producent: Orion
Kategoria: Czekolada

Czekolada Studentska

Producent: Orion Kategoria: Czekolada

5.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • czekolada
  • czekolada studentska

Czekolada Studentska - informacje o produkcie

Czekolada Studencka (Studentska) to najpopularniejsza czeska czekolada marki Orion obecna na rynku od 1975 r. Różni się od klasycznych czekolad wielkością (najmniejsza tabliczka waży 180 g), nieregularnym podziałem tabliczki, a przede wszystkim - nietypowym nadzieniem z orzeszkami ziemnymi, rodzynkami i galaretką.

Studentska jest dostępna jako czekolada: mleczna, gorzka i biała, mieszana (mleczno-biała i mleczno-gorzka) oraz z nadzieniem w różnych smakach: gruszkowym, malinowym, wiśniowym, kokosowym. Sygnowana marką Orion czekolada pojawia się również w edycjach limitowanych. Można ją kupić w większych supermarketach i sklepach internetowych w cenie ok. 7 zł za tabliczkę 180 g.  

Czekolada Studentska ma w 100 g ok. 515 kcal, 57 g cukrów i 28 g tłuszczów. Jej mleczna odsłona zawiera co najmniej 27% masy kakaowej. Może być spożywana przez osoby z nietolerancją glutenu.  

Nasza opinia o czekoladzie Studentskiej

Nie sposób wrócić z Czech bez czekolady Studenckiej w bagażu. Na szczęście nie trzeba też tam jechać, żeby delektować się jej niepowtarzalnym smakiem. Produkt jest coraz szerzej dostępny w większych supermarketach i sprzedaży internetowej. 

Czekolada Studentska to smakołyk jedyny w swoim rodzaju. Kostki o nieprzeciętnej grubości kryją w sobie gęsto rozmieszczone kawałki bakalii i miękkich żelek w różnych smakach. Ma się wręcz wrażenie, że to dodatki grają w tym produkcie główną rolę. I to właśnie dla nich warto sięgnąć po Orion czekoladę ze świadomością, że to smakołyk „silnie uzależniający”, od którego niełatwo jest się oderwać. 180 g to idealna porcja, aby dzielić jej słodycz z najbliższymi.

Dzięki bogactwu dodatków czekolada Studencka ma w 100 g nieco mniej kalorii niż jej mleczne odpowiedniczki. Niestety nie jest pozbawiona niezdrowych dodatków. W jej składzie można znaleźć m.in. syrop glukozowy, tłuszcz palmowy, regulator kwasowości, aromaty. Pomimo to warto naszym zdaniem choć raz przekonać się, jak smakuje najsłynniejsza czeska czekolada. Studentska to obowiązkowa propozycja dla każdego Czechofila i amatora czekolady.   

Opinie o Czekolada Studentska - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

15 − 13 =

Opinie o produkcie

  1. J ja

    pycha

    5.0

Podobne