490 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Czekolada Wedel

Producent: Wedel
Kategoria: Czekolada

Czekolada Wedel

Producent: Wedel Kategoria: Czekolada

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • czekolada
  • czekolada wedel

Czekolada Wedel - informacje o produkcie

Czekolada Wedel to najstarsza polska czekolada. Powstała w połowie XIX w. i od tego czasu nie straciła swojego prestiżu. Sekret jej sukcesu kryje się w pilnie strzeżonej recepturze, pełnym smaku i eleganckiej formie.  

Wedel czekolada powstaje z wysokiej jakości kakao z Ghany według mistrzowskich przepisów. Na miano kultowej zasługuje dzisiaj tradycyjna czekolada Wedel mleczna, która zachwyca intensywnie kakaowym smakiem. To jednak tylko jedna z wielu propozycji marki. W portfolio cukierniczego brandu można znaleźć również bardzo popularną czekoladę gorzką 50, 64 i 80%, a także czekolady Wedel w kilkunastu nietuzinkowych smakach. Dość wspomnieć o nietypowym połączeniu wiśni i hibiskusa, smaku brownie, masła orzechowego czy karmelu ze słonymi orzeszkami. 

Klasyczna czekolada Wedel mleczna to tabliczka o wadze 100 g podzielona na 18 kostek. Taka porcja jest źródłem 530 kcal, 57 g cukru i 19 g tłuszczu. W składzie czekolady Wedel znajdują się: cukier, tłuszcz kakaowy, mleko pełne w proszku, miazga kakaowa, serwatka w proszku (z mleka), laktoza i białka mleka, miazga z orzechów laskowych, tłuszcz mleczny, emulgator (lecytyna sojowa), aromat. Masa kakaowa stanowi minimum 30%, a masa mleczna minimum 15%.

Wedel czekolada to produkt szeroko dostępny w niemal każdym sklepie spożywczym w cenie ok. 4 zł. 

Nasza opinia o czekoladzie Wedel

Głęboki kakaowy smak o wyważonej słodkości stanowi główny wyróżnik czekolady Wedel. To propozycja dla koneserów ceniących sobie zarówno doskonały smak, jak i estetykę wykonania. Wedel czekolada jest podzielona na małe, grube i łatwe do złamania kawałki o apetycznie połyskującej powierzchni.

Już jedna kostka wystarczająco syci, nie pozostawiając wrażenia przesłodzenia, mimo że czekolada Wedel zawiera dość sporo cukru. Warto więc po nią sięgać w małych ilościach i nieczęsto. Znakomicie sprawdza się w momentach, kiedy mamy ochotę na odrobinę słodkiego relaksu. Przyjemnie i delikatnie rozpływa się w ustach, pozwalając na długie delektowanie się jej smakiem. 

Wedel pozostaje wierny tradycyjnym recepturom, ale też nieustannie proponuje nietypowe połączenia smakowe. Spośród wielu propozycji każdy ma szansę znaleźć wersję dla siebie. Czekolada Wedel ma nie najgorszy skład i atrakcyjną cenę. Jej zaletą jest również duża dostępność. To wszystko od lat zapewnia jej rzesze zwolenników.

Opinie o Czekolada Wedel - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 18 = 26

Podobne