937 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mąka orkiszowa Lidl

Producent: Belbake
Kategoria: Ogólna
mąka orkiszowa lidl

Mąka orkiszowa Lidl

Producent: Belbake Kategoria: Ogólna

5.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Mąka orkiszowa Lidl – informacje o produkcie

Mąka orkiszowa Lidl to produkt marki Belbake – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Belbake dostępne są różnego rodzaju artykuły do pieczenia i dekoracji ciast, także mąka, w tym mąka orkiszowa. Jest to mąka typ 630, pozyskiwana z pszenicy orkisz. Przeznaczona jest przede wszystkim do wypieków. Oferta marki obejmuje również mąkę orkiszową pełnoziarnistą.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

100 gramów produktu dostarcza: 358 kcal (1,4 g tłuszczu, 11,9 g białka, 71,1 g węglowodanów)

Średnia cena mąki orkiszowej marki Lidla to 5-6 złotych za opakowanie zawierające 1000 gramów produktu.

Nasza opinia o mące orkiszowej Lidl

Mąka orkiszowa Lidl to naturalny produkt o szerokim zastosowaniu, który doskonale sprawdzi się jako baza różnego rodzaju domowych wypieków, takich jak ciasta i ciasteczka. Śmiało można jej użyć również podczas pieczenia chleba i bułeczek. Z powodzeniem wykorzystywana jest też jako składnik placuszków, naleśników i gofrów. W większości przypadków może stanowić zresztą alternatywę dla zwykłej mąki pszennej – zawartość glutenu jest w tym przypadku jednak nieco niższa, stąd też najlepiej trzymać się przepisów albo wypracować samodzielnie metodę zastępowania jednej mąki drugą.

Warto przy tym wspomnieć, że mąka z orkiszu jest wiele bardziej wartościowa. Stanowi bogate źródło białka i cennych aminokwasów, a także błonnika pokarmowego. Zawiera również dużo witamin i składników mineralnych. Ma sporo żelaza, miedzi, fosforu i cynku. Mąka orkiszowa z Lidla to więc z całą pewnością godny polecenia produkt – uniwersalny i naturalny, nie zawiera żadnych dodatków. Ma przy tym bardzo przyjemny, delikatny i słodkawy smak z wyraźną orzechową nutą. Nadaje wypiekom wyjątkowego charakteru, ale nie dominuje całości.

Cena mąki orkiszowej Lidl jest przy tym korzystna.

Zobacz też naszą opinię o mące kokosowej z Lidla!

Opinie o Mąka orkiszowa Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 19 = 28

Podobne