937 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Oliwa z oliwek Biedronka

Producent: Biedronka
Kategoria: Ogólna
oliwa z oliwek biedronka

Oliwa z oliwek Biedronka

Producent: Biedronka Kategoria: Ogólna

5.0 Opinie (2)

Oznacz status produktu:

Oliwa z oliwek Biedronka – informacje o produkcie

Oliwa z oliwek Biedronka to produkt marki Biedronka – marki własnej należącej do sieci sklepów Biedronka będącej częścią portugalskiego przedsiębiorstwa Jeronimo Martins.

Pod marką Biedronka dostępne są różnego rodzaju produkty spożywcze, w tym oliwa z oliwek (Azeite de Moura DOP). Jest to oliwa wytwarzana z najwyższej jakości oliwek z pierwszego tłoczenia (Extra Virgin), uzyskana bezpośrednio z oliwek, wyłącznie za pomocą środków mechanicznych. Pozyskiwana jest z różnych gatunków portugalskich oliwek (Cordovil de Serpa, Galega Vulgare, Verdeal i Alentejana), pochodzących z regionu Maura na południu Portugalii. Produkowana jest w Portugalii. Posiada oznaczenie DOP (Chroniona Nazwa Pochodzenia).

Produkt dostępny jest wyłącznie sieci sklepów Biedronka.

W skład oliwy z oliwek marki Biedronki wchodzą: oliwa z oliwek.

100 ml produktu dostarcza: 819 kcal (89 g tłuszczu, 0 białka, 0 g węglowodanów)

Średnia cena oliwy z oliwek z Biedronki to 23 złote za butelkę o pojemności 500 ml.

Nasza opinia o oliwie z oliwek Biedronka

Oliwa z oliwek Biedronka to całkiem smaczna oliwa, która świetnie sprawdzi się jako dodatek do różnego rodzaju sałatek i surówek – wystarczy skropić nią świeże warzywa – a także baza sosów, dressingów i dipów (jak np. znany winegret). Dobrze smakuje z pieczywem, np. w roli smarowidła jako alternatywa dla masła. Śmiało można również maczać kawałki pieczywa w miseczce wypełnionej oliwą. To rodzaj tłuszczu, którego z powodzeniem użyć możemy także do  pieczenia, grillowania czy duszenia.

Najlepiej smakuje jednak na surowo – ma dość łagodny, niepozbawiony goryczki, choć niezbyt bogaty smak. Oliwa z oliwek Biedronka jest ogólnie smaczna i świeża, ale trochę brakuje jej głębi i intensywności. Ma przyjemny, aczkolwiek niezbyt intensywny aromat. Stanowi przy tym bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin A, D, E i K. Warto też wspomnieć, że jest to oryginalny produkt portugalski. Sprzedawany jest w butelkach z ciemnego szkła, co uznaje się za najlepszy sposób przechowywania oliwy.

Oliwa z oliwek z Biedronki ma przy tym atrakcyjną cenę.

Opinie o Oliwa z oliwek Biedronka - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

57 − 50 =

Podobne