753 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Masło klarowane Mlekovita

Producent: Mlekovita
Kategoria: Masło klarowane – co to, czy jest zdrowe, jak się je robi i ile kosztuje?
masło klarowane mlekovita

Masło klarowane Mlekovita

Producent: Mlekovita Kategoria: Masło klarowane – co to, czy jest zdrowe, jak się je robi i ile kosztuje?

5.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Masło klarowane Mlekovita – informacje o produkcie

Masło klarowane Mlekovita to produkt firmy Mlekovita – polskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją nabiału, działającego od ponad 90 lat na rynku.

Pod marką Mlekovita dostępne są różnego rodzaju produkty mleczne, w tym masło klarowane. Jest to produkt zawierający 99,8% tłuszczu mlecznego pozyskanego metodą klarowania – to masło topione, zwane również GHEE. Przeznaczone jest do smażenia, pieczenia i gotowania. Wedle zapewnień producenta nie pali się w wysokich temperaturach. Dostępne jest w kubkach (250 g, 500 g, 1 kg) oraz w formie kostki (200 g).

100 gramów produktu dostarcza 898 kcal (99,8 g tłuszczu, 0,1 g białka, 0 g węglowodanów).

Średnia cena masła klarowanego Mlekovita to około 30 złotych za opakowanie zawierające 500 gramów produktu.

Nasza opinia o maśle klarowanym Mlekovita

Masło klarowane Mlekovita to wysokiej jakości produkt przeznaczony do celów kulinarnych. Ma łagodny smak o orzechowej nucie i atrakcyjny bursztynowy kolor. Nadaje potrawom wyjątkowy aromat, podkreślając ich walory smakowe. Do jego licznych zalet należy wysoka temperatura dymienia, co znaczy, że nie pali się w wysokich temperaturach i nie wydziela toksycznych substancji. Ponadto nie zawiera izomerów trans kwasów tłuszczowych, uznawanych za szkodliwe dla zdrowia.

Świetnie sprawdza się podczas obróbki cieplnej różnego rodzaju potraw. Jest doskonałym tłuszczem zarówno do smażenia, jak i pieczenia czy gotowania. Nadaje się do smarowania pieczywa, a także do polewania dań, np. gotowanych warzyw.

Cena masła klarowanego Mlekovita jest dość wysoka. Jest to jednak produkt bardzo wydajny (nie wsiąka w potrawy). Poza tym relacja jego ceny do jakości jest jak najbardziej korzystna. Producent masła to natomiast godna zaufania firma z bogatą tradycją i historią.

Opinie o Masło klarowane Mlekovita - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5

Podobne