556 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Mleko modyfikowane Nutramigen

Producent: Mead Johnson Nutrition
Kategoria: Mleko modyfikowane – jakie wybrać? Ranking
mleko modyfikowane nutramigen

Mleko modyfikowane Nutramigen

Producent: Mead Johnson Nutrition Kategoria: Mleko modyfikowane – jakie wybrać? Ranking

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Mleko modyfikowane Nutramigen – informacje o produkcie

Mleko modyfikowane Nutramigen to produkt firmy Mead Johnson Nutrition – amerykańskiego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją mleka modyfikowanego i specjalistycznych mieszanek dla dzieci i niemowląt.

Pod marką Nutramigen dostępne jest m.in. mleko Nutramigen 1 LGG Complete. Jest to hipoalergiczny preparat mlekozastępczy, przeznaczony dla dzieci od urodzenia do 6. miesiąca życia. Wskazaniem do stosowania produktu jest łagodna lub umiarkowana alergia na białko mleka krowiego. Preparat zawiera hydrolizat kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy (co oznacza, że białka mleko krowiego zostały rozbite na mniejsze elementy). Producent zapewnia, że mleko zaspakaja wszystkie potrzeby żywieniowe niemowląt – jest kompletne pod względem odżywczym.

Mleko Nutramigen 1 LGG Complete to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która powinna być stosowana pod nadzorem lekarza.  Ma postać proszku, który należy rozpuścić w przegotowanej i przestudzonej do temperatury pokojowej wodzie, zachowując odpowiednie proporcje (1 miarka mleka na 30 ml wody; miarka dołączana jest do każdego opakowania).

W skład mleka Nutramigen 1 LGG Complete wchodzą: syrop glukozowy, oleje roślinne (oleina palmowa, olej kokosowy, olej sojowy, olej słonecznikowy wysokooleinowy), hydrolizat kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy (z mleka), modyfikowana skrobia kukurydziana, sole wapniowe kwasu cytrynowego, sole potasowe kwasu ortofosforowego, sole wapniowe kwasu ortofosforowego, olej otrzymywany z Mortierella alpina, chlorek potasu, sole magnezowe kwasu ortofosforowego, olej otrzymywany z mikroalg Schizochytrium sp., chlorek choliny, chlorek sodu, cystyna, inozytol, kwas L-askorbinowy, L-tyrozyna, L-tryptofan, tauryna, siarczan żelaza(II), żywe kultury Lactobacillus rhamnosus GG (0,02%), L-karnityna, octan DL-alfa-tokoferylu, siarczan cynku, 6-palmitynian-L-askorbylu, nikotynamid, palmitynian retinylu, D-pantotenian wapnia, siarczan miedzi(II), chlorowodorek tiaminy, ryboflawina, chlorowodorek pirydoksyny, siarczan manganu, jodek sodu, kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy), molibdenian(VI) sodu, filochinon (fitomenadion), chlorek chromu(III), selenian(IV) sodu, D-biotyna, cholekalcyferol, cyjanokobalamina.

Średnia cena mleka modyfikowanego Nutramigen 1 LGG Complete to 50 złotych za 400 gramów produktu.

Nasza opinia o mleku modyfikowanym Nutramigen

Mleko modyfikowane Nutramigen 1 LGG to wysokiej jakości produkt, który świetnie sprawdza się zarówno jako wyłączne źródło pożywienia, jak i uzupełnienie diety. Jest to pełnowartościowy pokarm, którym bez obaw można karmić niemowlę z objawami łagodnej alergii na białko mleka krowiego. Warto przy tym pamiętać, że preparat powinno stosować się pod nadzorem lekarza.

Mleko Nutramigen wytwarzane jest w oparciu o specjalną recepturę (sprawia to, że zawarte w nim białko mleka krowiego nie jest traktowane jako element szkodliwy przez układ odpornościowy niemowlęcia). Dzięki temu łagodzi objawy, takie jak kolka, wysypka czy inne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zwykle jest bardzo dobrze tolerowane. Skutecznie zaspakaja również głód.

Preparat wyróżnia się jednak niezbyt dobrym smakiem i dość nieprzyjemnym aromatem. Z opinii rodziców wynika jednak, że niemowlęta spożywają Nutramigen stosunkowo chętnie. Zdarza się również, że przejście na dietę, którego jest podstawą, wymaga trochę czasu i przyzwyczajenia.

Przygotowanie mleka Nutramigen jest proste i nie sprawia kłopotów. Proszek łatwo i szybko rozpuszcza się w wodzie. Dostępny jest w praktycznej puszce, która chroni go przed wilgocią i ułatwia nabieranie porcji pokarmu. Preparat jest przy tym stosunkowo drogi. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zwykłe mleko modyfikowane, tylko żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

Opinie o Mleko modyfikowane Nutramigen - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − = 66

Podobne