876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Krzesełko do karmienia – rodzaje, ranking, ceny

krzesełko do karmienia

4.0 Opinie (1)

krzesełko do karmienia

Krzesełko do karmienia to jedno z najbardziej praktycznych akcesoriów dziecięcych. Jest niezastąpione zarówno przy rozszerzaniu diety malucha, jak i podczas samodzielnego spożywania posiłków. Ułatwia karmienie, naukę jedzenia, może służyć również jako miejsce zabawy. Warto więc wiedzieć, czym powinno wyróżniać się krzesełko do karmienia. Poniżej podpowiadamy także, czym kierować się przy jego wyborze. Prezentujemy też popularne modele i ich orientacyjne ceny.

Krzesełko do karmienia – do czego służy?

Krzesełko do karmienia to mebel przeznaczony dla niemowląt i małych dzieci. Jest to rodzaj siedziska, które służy do podawania maluchowi jedzenia i samodzielnego spożywania posiłków przez dziecko. Zapewnia przy tym odpowiednią i bezpieczną pozycję. Znacznie ułatwia pierwsze próby rozszerzania diety i poznawanie nowych smaków, a także naukę jedzenia bez pomocy rodzica. Może być wykorzystywane również jako wygodne miejsce do różnego rodzaju zabaw, takich jak rysowanie, malowanie, lepienie itd.

Krzesełko do karmienia powinno być więc przede wszystkim stabilne i wygodne, a co za tym idzie, bezpieczne. Bezpieczeństwo dziecka to przecież w każdej sytuacji sprawa najwyższej wagi. Dobrej jakości krzesełko będzie również wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Tego rodzaju mebel powinien być także funkcjonalny i praktyczny.

Wygodne krzesło dla dziecka / Shutterstock

Rodzaje krzesełek do karmienia

Na rynku dostępne są różnego rodzaju krzesełka do karmienia. Wyróżnia się m.in.

  • krzesełko do karmienia wolnostojące – klasyczne siedzisko, bardzo praktyczne i wygodne, zajmuje przy tym dość dużo miejsca,
  • krzesełko do karmienia mocowane do blatu stołu – to siedzisko, które montuje się do blatu, zajmuje mało miejsca, sprawdzi się na małym metrażu, a także w podróży itp.,
  • krzesełko do karmienia składane – zapewnia komfort i bezpieczeństwo, świetnie sprawdzi się przy ograniczonej przestrzeni z uwagi na możliwość złożenia, a także podczas transportu,
  • krzesełko do karmienia jako nakładka na krzesło – siedzisko przeznaczone do przypięcia do krzesła, wygodne i praktyczne, zajmuje niewiele miejsca, w razie potrzeby można nakładkę zdemontować i schować,
  • krzesełko do karmienia 3 w 1 – wielofunkcyjny mebel, wykorzystywany od pierwszych dni życia jako leżaczek, służący również jako siedzisko do karmienia i siedzenia, także dla starszych dzieci (nawet do szóstego roku życia).

Jednym z kryteriów podziału jest ponadto materiał wykonania – w ten sposób można wyróżnić krzesełka drewniane i plastikowe.

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

Rodzicielstwo wiąże się z nieustannym podejmowaniem decyzji, również tych zakupowych. Tymczasem rynek akcesoriów dziecięcych składa rodzicom ogrom ofert. Warto w zalewie propozycji wybrać to, co najbardziej praktyczne i bezpieczne dla dziecka. Dotyczy to również krzesełek do karmienia, których w sklepach jest cała masa. Przy jego wyborze należy więc kierować się kilkoma ważnymi dla nas kryteriami, mając na uwadze dobro dziecka i swoją wygodę.

Niezaprzeczalnie najważniejsze będą bezpieczeństwo i komfort malucha. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na stabilność mebla, a także na wyposażenie go w pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe. Siedzisko powinno być natomiast szerokie i wygodne. Niektóre modele wyposażone są w regulację pozycji oparcia. Praktycznym rozwiązaniem jest ponadto możliwość regulacji wysokości siedziska. Istotny pod tym względem będzie również podnóżek, który zapewni oparcie dla nóg dziecka.

Nie wolno zapominać o dopuszczalnym obciążeniu krzesełka do karmienia. Taką informację podaje każdy producent wyposażenia. Warto zwrócić uwagę również na materiał wykonania mebla i możliwość jego łatwego czyszczenia.

Przy wyborze krzesełka do karmienia warto myśleć perspektywicznie. Zwłaszcza że na rynku dostępne są krzesełka, które rosną wraz z dzieckiem. Taki model będzie przydatny zarówno podczas pierwszych prób rozszerzania diety, jak i potem, kiedy nasza pociecha będzie już bardziej samodzielna.

Warto również zwrócić uwagę, czy krzesełko do karmienia ma odpowiednie atesty i pozytywne opinie.

karmienie krzesełko dla dziecka
Dziecko w krzesełku / Shutterstock

Krzesełka do karmienia – marki i ceny

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju krzesełka do karmienia. Oferty są zróżnicowane, a wybór – ogromny. Jednymi z popularniejszych produktów są krzesełko do karmienia Ikea Antilop (średnio 130 złotych), Chicco (różne modele – średnia cena to 300-500 złotych) oraz Kinderkraft (pod marką dostępne są różne modele, średnia cena to 400 złotych).

Klienci często wybierają również krzesełka do karmienia Lionelo (średnio 400-500 złotych), Smikki (około 300 złotych), Fisher Price (około 300 złotych) i Ricokids (200-400 złotych).

Spośród modeli drewnianych najbardziej popularne jest krzesełko do karmienia Stokke, za które trzeba zapłacić średnio 1000 złotych.

Zdecydowanie najoryginalniejszym modelem jest zaś krzesełko do karmienia Bloom – jego średnia cena to 2000-3000 złotych.

Opinie o Krzesełko do karmienia – rodzaje, ranking, ceny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 15 = 19

Podobne