584 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Nocnik interaktywny

4.0 Opinie (1)

Każde dziecko w pewnym momencie swojego życia nabiera gotowości do rozstania się z pampersami i tym samym – do zgłaszania swoich potrzeb fizjologicznych. Podczas procesu nauki samodzielnego wypróżniania się świetną pomocą będzie nocnik interaktywny. Na rynku znajdziemy szeroki wybór tego typu produktów w rozmaitych wzorach i kolorach, a także z nadrukami (np. z ulubionymi bohaterami bajkowymi). Dodatkowo nocniki interaktywne są wyposażane z elementy świecące czy wydające dźwięki, co stanowi doskonałą motywację dla maluchów.

Cechy nocników interaktywnych

Podstawową funkcją nocników, również tych interaktywnych, jest umożliwienie dziecku załatwienia potrzeb fizjologicznych. Producenci oferują więc artykuły konstruowane odpowiednio do wieku, wzrostu i wagi najmłodszych. Dodatkowymi elementami w nocnikach interaktywnych, które motywują malucha do korzystania z nich, są różnego typu światełka i głośniki emitujące komunikaty bądź melodię. Dzięki pozytywnym skojarzeniom dziecko poczuje się zachęcone do powtarzania czynności, co sprzyja szybszemu odpieluchowaniu.

Nocnik interaktywny, źródło: Shutterstock

Rodzaje nocników interaktywnych

Na rynku znajdziemy duży wybór nocników interaktywnych, zarówno pod względem wyglądu, jak i dodatkowych funkcji. Jeśli mowa o pierwszym kryterium, nocniki mogą mieć wzory o różnej tematyce, a także przypominać wyglądem zwierzęta (np. nocnik kaczka), tron lub prawdziwą toaletę. Niektóre z nich mają zamykane klapki czy uchwyty, np. na papier toaletowy. Bardzo popularne są również nocniki z wbudowanymi głośnikami i czujnikami – dzięki temu produkt nie tylko wygłasza komunikaty edukujące dziecko (np. w jaki sposób z niego skorzystać), ale również wydaje dźwięk po uzupełnieniu zawartości. Większość nocników interaktywnych ma wyjmowaną misę, więc łatwo je opróżnić i wyczyścić.

Marki i ceny nocników interaktywnych

Wśród najczęściej wybieranych przez konsumentów marek nocników interaktywnych znajdują się firmy Fisher Price i Dolu – pierwsza z nich oferuje nocniki z funkcją edukującą, wielokolorowe, natomiast druga – minitoaletę. Obok nich znajdziemy też nocniki krzesełka z pozytywkami wyprodukowane przez markę Tega, a także nocniki samochody z kierownicą i klaksonem marki BIG.

Nocnik interaktywny, źródło: Shutterstock

Ceny nocników interaktywnych zaczynają się od 25 zł za dość proste nocniki w kształcie krzesełek z pozytywką, która zaczyna grać w momencie efektywnego wypróżnienia się przez dziecko, i sięgają 150 zł w przypadku modeli najpopularniejszej marki z bogatym designem i wieloma dodatkowymi funkcjami (śpiewaniem, melodiami, instrukcjami głosowymi).

Nocniki interaktywne klienci pozytywnie oceniają za ich atrakcyjny wygląd i liczne dodatkowe funkcje motywujące najmłodszych, wygodę użytkowania oraz czyszczenia, a także jakość wykonania i stabilność.

Opinie o Nocnik interaktywny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 63 = 70

Podobne