295 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Deska do prasowania

4.0 Opinie (1)

Prasowanie to czynność, której wiele osób nie lubi i uważa za przykry obowiązek. Warto ją więc maksymalnie uprościć i zracjonalizować. Może w tym pomóc właściwy dobór deski do prasowania – jej wielkości blatu, stabilności, wagi, regulacji wysokości, rodzaju pokrowca oraz dodatkowych uchwytów i podstawek.

Marki desek do prasowania

Do uznanych na rynku marek producentów sprzętu stanowiącego wyposażenie domu, w tym desek do prasowania, należą m.in.:

  • VILEDA,
  • LEIFHEIT,
  • JAN NIEZBĘDNY,
  • HILLMANN,
  • METROX,
  • EUROGOLD.

Każda z tych marek oferuje tańsze lub droższe modele desek do prasowania z różnymi udogodnieniami. Również producenci sprzętu RTV i AGD – np. ZELMER i BRAUN – wprowadzili na rynek swoje marki desek do prasowania. Są one oczywiście droższe – kosztują kilkaset złotych – ale charakteryzują się wysoką jakością materiałów i wykonania.

Deska do prasowania, źródło: Shutterstock

Modele desek do prasowania

Klasyczny model deski do prasowania składa się z podłużnego blatu roboczego, stelaża z regulacją wysokości oraz podstawki do odkładania żelazka. Większość desek posiada też uchwyt na kabel i tzw. rękawnik, czyli mini deskę przymocowaną do blatu, ułatwiającą rozprasowanie rękawów koszul.

Dodatkowe udogodnienia niepozostające bez wpływu na cenę deski to elastyczna antenka do przytrzymywania kabla, co zapobiega jego skręcaniu się i plątaniu podczas prasowania, półka, na którą można odkładać uprasowane pranie, czy antypoślizgowe nóżki.

Tzw. elektryczne deski do prasowania posiadają wbudowany przedłużacz, co pozwala zwiększyć zasięg kabla od żelazka i przenieść stanowisko do prasowania dalej od gniazdka elektrycznego. Z bardziej zaawansowanych funkcji wymienić trzeba: płynną regulację wysokości, podgrzewanie blatu, odprowadzanie pary, opcje prasowania ręką lub na balonie powietrznym.

Warto jednak zachować rozsądek w ilości dodatków i pomocników, ponieważ jak powszechnie wiadomo, prostsze rozwiązania są najlepsze, a nadmiar gadżetów może czasem utrudnić zamiast ułatwiać pracę. Warto też pamiętać, że nie zawsze większa deska to większa wygoda prasowania. Czasami poręczniejsze są modele mniejsze – np. ciesząca się dobrymi opiniami konsumentów Vileda Smart.

Deska do prasowania, źródło: Shutterstock

Cena deski do prasowania

Ceny markowych desek do prasowania zaczynają się od około 100 zł, choć można też kupić okazyjnie solidną klasyczną deskę do prasowania poniżej tej ceny – za 80–90 zł. Standardowe wymiary blatu to około 120x38 cm.

Najpopularniejsze i często wybierane modele kosztują od 110–150 zł – np. Vileda Star. Od mniej więcej 150 do 250 zł można już wybierać w modelach naprawdę dobrej jakości, np. Magnum Extreme marki Eurogold za około 240 zł. Najdroższe modele – np. Leifheit 72589 Air Board XL Ergo z dużym blatem 140x38 cm odbijającym parę – kosztują około 300 zł.

Nowatorskim rozwiązaniem są deski montowane do ściany w pomieszczeniach typu pralnia czy garderoba. Dostępne są również modele do zabudowy w szafie lub garderobie. Koszt takiego rozwiązania to mniej więcej 300 zł.

Opinie o Deska do prasowania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Podobne