937 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Wyciskarka wolnoobrotowa – opis, sposób działania, zalety

wyciskarka wolnoobrotowa

4.0 Opinie (1)

wyciskarka wolnoobrotowa

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie, które pozwoli nam cieszyć się każdego dnia smakiem świeżo wyciskanych soków. Walory smakowe to przy tym tylko jedna z zalet. Maszyna pozwala bowiem na zachowanie pełni wartości odżywczych owoców i warzyw. Warto więc wiedzieć, czym się wyróżnia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat wyciskarek wolnoobrotowych, ich sposobu działania i zastosowania.

Wyciskarka wolnoobrotowa – co to jest?

Wyciskarka wolnoobrotowa to urządzenie służące do przygotowywania soków owocowych i warzywnych. Pozwala na otrzymanie gęstego soku z zachowaniem wartości odżywczych owoców i warzyw.

Cechą charakterystyczną wyciskarki wolnoobrotowej jest jej sposób działania – urządzenie pracuje wolno i nie generuje ciepła. Wykonuje wolne obroty, skąd zresztą nazwa sprzętu, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego napowietrzenia wyciskanych owoców i warzyw. Sprawia to, że nie tracą one składników odżywczych i zachowują swoją naturalną barwę.

Soki otrzymane przy użyciu wyciskarki wolnoobrotowej stanowią więc bogate źródło wielu cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Warto przy tym wiedzieć, że są gęste, treściwe i dość mętne. Nie mają przy tym piany na powierzchni i nie rozwarstwiają się.

Zobacz naszą opinię o wyciskarce wolnoobrotowej z Lidla!

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Wyciskarka wolnoobrotowa – jak już powyżej wspomniano – działa z niewielką prędkością i bez generowania ciepła. Jej sercem jest specjalny wałek ślimakowy, który wykonuje wolne obroty – 40-80 obrotów na minutę. Za jego pomocą urządzenie miażdży owoce i warzywa, aby następnie wycisnąć sok z ich miąższu.

wyciskarka wolnoobrotowa

Praca wałka ślimakowego polegająca na wykonywaniu wolnych obrotów sprawia zaś, że wyciskane owoce i warzywa nie podlegają nagrzaniu ani nadmiernemu napowietrzeniu. Dzięki eliminacji tych zjawisk otrzymany sok wyróżnia się wysoką zawartością witamin i składników mineralnych.

Sposób działania wyciskarki wolnoobrotowej zdecydowanie odróżnia ją od sokowirówki, której praca opiera się na szybko wirującym sicie pokrytym mikrootworami.

Jakie owoce i warzywa można wyciskać w wyciskarce wolnoobrotowej?

To maszyna do wyciskania soków z owoców i warzyw. Śmiało można więc użyć jabłek, gruszek, marchewek, buraków czy ogórków. Urządzenie może być również wykorzystane do przygotowania soku z truskawek, malin, porzeczek, jagód, śliwek, arbuza, a także pomidorów, papryki, selera czy pietruszki. Świetnie sprawdzi się podczas wyciskania cytrusów – cytryn, pomarańczy, grejpfrutów.

Co więcej, wyciskarka wolnoobrotowa doskonale poradzi sobie również z warzywami liściastymi takimi jak szpinak czy jarmuż, a także kapusta czy seler naciowy. Jedyne ograniczenie (choć nie dotyczy to wszystkich modeli) stanowią mięsiste i miękkie produkty, takie jak banany, awokado, mango czy figi.

Wyciskarka wolnoobrotowa – ceny

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych są dość zróżnicowane, na co wpływ ma szereg różnych czynników.

Ceny urządzeń rozpoczynają się od około 500-600 złotych. Przy czym za większość dostępnych modeli zapłacić trzeba znacznie więcej – 1000-3000 złotych.

Opinie o Wyciskarka wolnoobrotowa – opis, sposób działania, zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 1 =

Podobne