948 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ekspres do kawy – opis, rodzaje, ceny

ekspres do kawy

4.0 Opinie (1)

ekspres do kawy

Ekspres do kawy to niezwykle praktyczne i wygodne urządzenie, które pozwoli nam cieszyć się filiżanką aromatycznej kawy każdego dnia. Jest niezastąpiony o poranku, kiedy organizm dopomina się dawki kofeiny i pobudzenia, ale świetnie się sprawdzi właściwie o każdej porze. Warto więc wiedzieć, czym się wyróżnia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat ekspresów do kawy i ich rodzajów. Podpowiadamy również, czym kierować się przy zakupie urządzenia.

Ekspres do kawy – co to jest?

Ekspres do kawy to urządzenie przeznaczone do parzenia kawy. W zależności od modelu i zakresu funkcji sprzęt służyć może również do przyrządzania kaw białych i napojów kawowych, takich jak latte macchiato czy cappuccino.

Tego rodzaju urządzenia pracują zwykle szybko i sprawnie, w większym bądź mniejszym stopniu automatycznie, a ich obsługa jest stosunkowo prosta. Sposób działania – co za tym idzie metoda parzenia kawy – zależy zaś od konkretnego modelu. Oferta rynkowa jest przy tym bardzo szeroka i zróżnicowana pod wieloma względami.

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów ekspresów do kawy – zdecydowanie najpopularniejsze są przy tym ekspresy ciśnieniowe i przelewowe. W ostatnich latach na popularności zyskały również ekspresy automatyczne oraz urządzenia na kapsułki.

Zobacz naszą opinię o popularnym ekspresie do kawy z Lidla!

ekspres do kawy

Rodzaje ekspresów do kawy

Wyróżnia się następujące rodzaje ekspresów do kawy:

  • ekspres przelewowy – to urządzenie o prostej budowie i sposobie działania, w tym przypadku proces parzenia kawy polega na – jak wskazuje sama nazwa – przelaniu podgrzanej wody do pojemnika z filtrem, w którym znajduje się zmielona kawa, gotowa kawa sączy się następnie do dzbanka;
  • ekspres ciśnieniowy – to urządzenie, w którym proces parzenia kawy odbywa się pod ciśnieniem, polega na przepuszczeniu gorącej wody przez sito, w którym znajduje się zmielona kawa; wyposażone jest w tzw. kolbę i zbiornik na wodę, większość tego rodzaju sprzętów ma wbudowany młynek do kawy,
  • ekspres automatyczny – to urządzenie ciśnieniowe o bardziej skomplikowanej budowie od poprzedników, działa szybko, a jego obsługa zasadniczo ogranicza się do wybrania określonego programu, urządzenie wyposażone jest w pojemnik na ziarna kawy, ma wbudowany młynek do kawy,
  • ekspres na kapsułki – to urządzenie ciśnieniowe działające automatycznie, wymaga zastosowania specjalnych kapsułek z kawą, jego obsługa polega na umieszczeniu kapsułki w odpowiednim miejscu i włączeniu urządzenia.

Jak wybrać ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to urządzenie, które towarzyszy nam właściwie każdego dnia. Podczas jego wyboru warto więc wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, aby zakupiony sprzęt spełniał nasze oczekiwania i pozwolił cieszyć się aromatyczną kawą na co dzień. W pierwszej mierze należy zatem określić swoje potrzeby i możliwości finansowe. Trudno przy tym o jednoznaczną odpowiedź, który z dostępnych rodzajów ekspresów do kawy wybrać. Każdy z nich ma bowiem swoje wady i zalety.

Niekwestionowanym atutem ekspresu przelewowego jest jego atrakcyjna cena i tradycyjna, mocna kawa w dużych ilościach. Warto przy tym pamiętać, że w tym przypadku jej parzenie trwa dosyć długo. Do zalet ekspresu automatycznego zaliczyć można natomiast niewymagającą obsługę, szeroką funkcjonalność i duży wybór dostępnych rodzajów kaw. Są to jednak urządzenia dość drogie, a także stosunkowo duże. Ekspres na kapsułki może z kolei rozczarować prawdziwych amatorów kawy, same kapsułki są przy tym drogie i nie wszędzie można je kupić. Urządzenie jest jednak bardzo proste w obsłudze, estetyczne i tanie.

Ekspres do kawy – ceny

Ceny ekspresów do kawy są bardzo zróżnicowane, na co wpływa szereg rozmaitych czynników, takich jak producent i marka, typ urządzenia, jego parametry techniczne itd. Najprostszy ekspres przelewowy można kupić już za około 100 złotych, podczas gdy ceny ekspresów automatycznych zaczynają się od około 1000 złotych. Urządzenie na kapsułki to z kolei koszt 200-300 złotych

Opinie o Ekspres do kawy – opis, rodzaje, ceny - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 1

Podobne