231 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Pochłaniacz wilgoci

4.0 Opinie (1)

W pomieszczeniach skroplona para wodna pojawia się najczęściej zimą na szybach okiennych i w miejscach, gdzie wentylacja jest utrudniona – za szafkami czy w zasłoniętych kątach. Popularnym i niedrogim sposobem zapobiegania temu zjawisku są pochłaniacze wilgoci jednorazowe lub z wymiennym wkładem. Redukcja nadmiaru wilgoci chroni przed rozwojem pleśni i grzybów. Ponadto pochłaniacze wilgoci neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Pochłaniacze wilgoci – rodzaje, marki i ceny

Pochłaniacze wilgoci kosztują od kilkunastu do około 100 zł. Cena zależy od wielkości powierzchni, którą obejmują swoim działaniem, a co za tym idzie – od wielkości wkładu. W przypadku droższych pochłaniaczy liczy się także jakość tworzywa, z którego zostały wykonane, oraz design.

Można wyróżnić pochłaniacze wilgoci przeznaczone do:

  • lodówki,
  • szafy oraz garderoby,
  • łazienki,
  • kuchni,
  • a także garaży i piwnic.
Pochłaniac wilgoci, źródło: Shutterstock

Maksymalna wielkość pomieszczenia, na którym pochłaniacz może w miarę skutecznie pracować, to 20 m2. Pochłaniacze wilgoci najlepiej działają punktowo, w miejscach, gdzie najbardziej zbiera się wilgoć, w trudno dostępnych kątach, szafach, szafkach, szufladach. Bardzo popularne są zawieszki do szafy w formie saszetek najczęściej o zapachu lawendy, ale także lnu czy bawełny. Cena to około 9 zł za sztukę.

We wkładach do pochłaniaczy wilgoci stosowany jest najczęściej chlorek wapnia, który rozpuszcza się pod wpływem wilgoci zaabsorbowanej z otoczenia. Do popularnych marek pochłaniaczy wilgoci należą: Metylan Stop Wilgoci Aero 360°, K&M HumiStop, Humydry Humex, Wessper HumiFill, Wenko, Severno Home&Office, Orion, Primacol, Gem.

Wkłady do pochłaniacza wilgoci

Kupując do domu pochłaniacz wilgoci wielokrotnego użytku, dobrze jest upewnić się co do ceny i dostępności wkładów. Wkłady wymienne mogą mieć postać woreczków, tabletek, groszków, saszetek, kostek lub granulatu do uzupełniania. Ich cena zależy od marki, wagi oraz tego, czy posiadają zapach – bezzapachowe są o kilka złotych tańsze od zapachowych.

Opinie o Pochłaniacz wilgoci - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6

Podobne