339 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Zgrzewarki i pakowarki próżniowe do żywności

0.0 Opinie (0)

Zgrzewarka lub pakowarka próżniowa do żywności jest sprzętem niezwykle przydatnym w domowym gospodarstwie. To bardzo dobre rozwiązanie do tych, którzy przygotowują domowe produkty w większej ilości na zapas lub na podróż oraz dla tych, którzy nie chcą marnować jedzenia.

Zastosowanie zgrzewarek próżniowych i ich ceny

Zgrzewarki próżniowe do pakowania żywności zyskują coraz większą popularność, ponieważ pomagają racjonalnie gospodarować żywnością, oszczędzać czas spędzany w kuchni przy przyrządzaniu posiłków oraz zapobiegać psuciu się i wyrzucaniu przygotowanego lub kupionego w większej ilości jedzenia. Żywność pakowana próżniowo:

 • jest chroniona przed bakteriami i pleśnią
 • dłużej zachowuje wartości odżywcze, świeżość, smak, aromat, formę oraz zdatność do spożycia
 • zajmuje w zamrażarce czy lodówce mniej miejsca.
Zgrzewarka próżniowa, źródło: Shutterstock

Jaki rodzaj żywności można pakować? Właściwie prawie każdy:

 • mięso, wędliny i ryby,
 • sosy,
 • zupy,
 • warzywa i owoce,
 • sery,
 • ciastka i przekąski.

CENY

Decydując się na zakup zgrzewarki (pakowarki) do żywności, trzeba liczyć się z wydatkiem od 170 zł wzwyż. Najdroższe modele kosztują ponad 700 zł. Najczęściej wybierane są zgrzewarki za mniej więcej 200–300 zł. Większość marek i modeli dostępne są w sklepach internetowych np.: Ole Ole, Media Expert, Media Markt, RTV EURO AGD, Morele, Avans, Allegro.

Rodzaje zgrzewarek próżniowych

Zgrzewarki próżniowe mają różną moc (dobra zgrzewarka powinna mieć powyżej 100 W) i różny stopień odsysania powietrza (często regulowany). Użytkownicy zwracają uwagę na wydajność (czas wysysania powietrza liczony w litrach na minutę), dokładność wysysania powietrza z opakowania, łatwość oraz intuicyjność obsługi urządzenia, poziom generowanego hałasu, dostępność i cenę zapasu folii (w niektórych zgrzewarkach można używać tylko oryginalnej folii od producenta zgrzewarki). Ważna jest również szerokość listwy (najwygodniejsze są modele z listwą 30 cm).

Zgrzewarka próżniowa, źródło: Shutterstock

Większość zgrzewarek posiada tryb pulsacyjny do delikatnych produktów oraz schowek na folię (np. Foodsaver FFS005X), zestaw wężyków do odsysania powietrza z otwartych butelek czy innych pojemników zewnętrznych (np. Caso Germany VC100). Dzięki zgrzewarkom próżniowym można też przygotować składniki czy potrawy do gotowania próżniowego (sous vide), czyli gotowania w workach próżniowych w temperaturze poniżej 100° C (np. Profi Cook Pc-Vk 1080).

Popularne marki i modele zgrzewarek próżniowych

Z marek i modeli zgrzewarek próżniowych cieszących się dobrymi opiniami wśród internetowych konsumentów najczęściej wymieniane są m.in.:

 • Foodsaver FFS014X z wbudowanym ręcznym urządzeniem do uszczelniania torebek strunowych oraz trybem pakowania produktów suchych i wilgotnych,
 • Lund 67882 z możliwością zastosowania worków zgrzewanych na trzech krawędziach,
 • Sam Cook PSC-30 posiadająca dwustopniową regulację czasu zgrzewania oraz nóż do folii,
 • Profi Cook PC-VK 1134 z trwałą i odporną obudową ze stali nierdzewnej oraz elektronicznym monitoringiem temperatury (można do niej używać worków gotowych, jak i samemu je zgrzewać).

Opinie o Zgrzewarki i pakowarki próżniowe do żywności - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3

Opinie

 1. F Filka678

  To bardzo przydatne urządzenie - dzięki niemu nie marnuje się jedzenia ;) Super, że o tym piszecie

Podobne