295 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Zmiotka z szufelką – zestawy do zamiatania

4.0 Opinie (1)

Zestaw do zamiatania, czyli zmiotka z szufelką, jest prostym, ale nieodzownym sprzętem w domu i nie tylko – także na działce, tarasie, balkonie, w garażu, biurze i sklepie. Produkt ten występuje w dwóch wersjach – z krótką i długą rączką. Szczotki różnią się od siebie rodzajem włosia, które może być: syntetyczne, naturalne, antystatyczne (włókna gumowe) lub kokosowe (mocne włókna do zastosowań przemysłowych) oraz jakością materiału, wykonania i coraz częściej – designem.

Jakość zestawów do zamiatnia

Jakość zmiotki z szufelką zależy od wykonania, rodzaju tworzywa oraz długości, grubości oraz sztywności/miękkości włosia. Zestawy droższych marek mają ergonomiczne, wykonane z gumy rączki, wyprofilowane krawędzie, nowoczesny design oraz zachęcające kolory. Specjalnie rozdwojone końcówki włosia pozwalają zebrać nawet drobne śmieci i pyłki. Znaczenie ma też kąt nabicia włosia – im bardziej rozwarty, tym większy zasięg zamiatania, co ma znaczenie przy dużych powierzchniach.

Praktyczne zmiotki z szufelką w zestawie posiadają również odpowiedni uchwyt lub oczko do zawieszenia. Stykająca się z podłogą krawędź szufelki powinna być zakończona gumką, aby precyzyjniej zbierać kłaczki, paprochy, piasek i kurz.

Zmiotka z szufelką z krótką rączką, źródło: Shutterstock

Warto też zwrócić uwagę na to, czy szczotkę i szufelkę łatwo utrzymać w czystości. Ważne jest również, aby rączka zmiotki – o długim lub krótkim trzonku – idealnie wciskała się w rączkę łopatki. Podczas sprzątania najlepiej sprawdza się sprzęt lekki i poręczny. Niemarkowe produkty zaczynają się od kilkunastu złotych, markowe – od kilkudziesięciu.

Zmiotki z szufelką z krótką rączką – marki i ceny

Najpopularniejsze marki zestawów zmiotek z szufelką to np.:

  • JAN NIEZBĘDNY za około 10 zł,
  • ORION i GOSIA za około 20 zł,
  • plastikowo-gumowy zestaw do zamiatania włosów, sierści i kurzu IRVIN za około 30 zł.

Solidnym i niebanalnym wykonaniem wyróżnia się też uniwersalna zmiotka i szufelka holenderskiej marki ULTRA CLEAN, z antypoślizgowym, silikonowym uchwytem – w cenie około 25 zł. Ponadto ciekawym i niedrogim produktem jest zmiotka z szufelką o gumowej krawędzi z wzorem loft marki YORK w cenie około 12 zł.

Zmiotka z szufelką z długim drążkiem, źródło: Shutterstock

Zmiotki z szufelką z długim drążkiem – marki i ceny

Droższe, ale bardziej komfortowe, są zestawy do zamiatania z długą rączką, umożliwiające sprzątanie w pozycji stojącej, bez schylania się. Dość dużą popularnością w sklepach internetowych i na Allegro cieszy się zestaw do zamiatania SPONTEX Senior z długą rączką, z dużą pojemnością szufelki oraz zamykanym pojemnikiem – w cenie około 38– 46 zł, a także zestaw LEIFHEIT z długim trzonkiem za ok. 70 zł. Ciekawą i niedrogą propozycją jest zmiotka i szufelka o długim trzonku (90 cm) marki ROZENBAL.

Zestawy z długim trzonkiem mają długość od 75 do 135 cm. Niektórzy producenci proponują trzonek o długości regulowanej. Bardzo praktyczne są zestawy, które po użyciu można złożyć na płasko i schować np. za szafą.

Opinie o Zmiotka z szufelką – zestawy do zamiatania - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

29 − = 26

Podobne