876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Agar agar Lidl

Producent: Vemondo
Kategoria: Ogólna
agar agar lidl

Agar agar Lidl

Producent: Vemondo Kategoria: Ogólna

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Agar agar Lidl – informacje o produkcie

Agar agar Lidl to produkt marki Vemondo – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Vemondo dostępne są różnego rodzaju produkty pochodzenia roślinnego, w tym także agar agar (Agar Vegan Gelling Agent). Jest to produkt wytwarzany na bazie alg i maltodekstryny, stosowany jako środek zagęszczający i żelujący, oznaczony jako BIO. Stanowi wegański zamiennik żelatyny. Przeznaczony jest zarówno do słodkich, jak i słonych potraw.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

W skład agar agar marki Lidla wchodzą: maltodekstryna, 30% substancja żelująca: agar agar.

100 gramów produktu dostarcza: 318 kcal (0 g tłuszczu, 0 g białka, 66,6 g węglowodanów)

Średnia cena agar agar z Lidla to 6 złotych za opakowanie zawierające 30 gramów produktu (2 saszetki – 2×15 gramów).

Nasza opinia o agar agar Lidl

Agar agar Lidl to produkt, który z powodzeniem wykorzystać można podczas przygotowywania wielu różnego rodzaju potraw i deserów. Ma zresztą dość szerokie zastosowanie. Stanowi przy tym wegańską alternatywę żelatyny, może więc przypaść do gustu weganom, wegetarianom oraz osobom unikających z jakichś względów produktów pochodzenia zwierzęcego. Może być używany jako środek zagęszczający i żelujący, zarówno do dań słodkich, jak i słonych – sam w sobie nie ma bowiem smaku, nie zmienia więc walorów smakowych innych produktów. Sprawdzi się jako dodatek do galaretek, deserów typu panna cota, kremów, musów itd. Poprawi teksturę puddingów i lodów. Nadaje się także do zagęszczenia zup i sosów.

Należy przy tym wiedzieć, że nie jest to czysty agar agar – ten stanowi bowiem zaledwie 30% całości. Reszta to maltodekstryna, czyli popularny dodatek do żywności o działaniu zagęszczającym, spulchniającym, wiążącym itp., zasadniczo uznawany za nieszkodliwy – trzeba jednak pamiętać, że ma wysoki indeks glikemiczny. Z uwagi na skład produktu warto więc zwrócić uwagę na sposób jego użycia podany przez producenta, zwłaszcza jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do środków zawierających 100% agar agar. Dodatek maltodekstryny może wydać się też niektórym całkowicie zbędny. Ogólnie jednak produkt spełnia swoją rolę.

Agar agar z Lidla ma przy tym atrakcyjną cenę.

Opinie o Agar agar Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

65 − 59 =

Podobne