412 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Chipsy Lay’s Oven Baked

Producent: Frito Lay Poland
Kategoria: Chipsy

Chipsy Lay’s Oven Baked

Producent: Frito Lay Poland Kategoria: Chipsy

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:
  • chipsy Lay's
  • chipsy
  • chipsy Lays Oven Baked

Chipsy Lay's Oven Baked – informacje o produkcie

Chipsy Lay’s Oven Baked – produkt marki Lay’s, której produkty dostępne są w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie, a każda z 22 najlepiej sprzedających się marek generuje w ciągu roku przychody przekraczające jeden miliard dolarów amerykańskich.

Lay's Oven Baked to pieczone chipsy ziemniaczane, które zawierają 50% mniej tłuszczu w porównaniu do smażonych chipsów ziemniaczanych Lay's.

W serii Oven Baked znajdziemy m.in. takie smaki jak: solony, kurki w delikatnym sosie, grillowana papryka, śmietankowy serek z ziołami, grillowane warzywa.

Podstawowy skład produktu zawiera: płatki ziemniaczane (58%), skrobię, olej roślinny rzepakowy, preparat aromatyzujący, wzmacniacze smaku, aromaty, regulatory kwasowości, które są wzbogacone o dodatkowe składniki w zależności od danego wariantu przekąski.

Chipsy należy przechowywać w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu. Jedno opakowanie chipsów Oven Baked zawiera 4-5 porcji.

Lay’s Oven Baked są dostępne w popularnych marketach, jednak w asortymencie możemy spotkać różne smaki. Najczęściej dostępną pojemnością chipsów jest 125 g. Za taką paczkę zapłacimy ok. 5-6 złotych.

Nasza opinia o chipsach Lay’s Oven Baked

Seria chipsów Lay’s Oven Baked z pewnością wyróżnia się spośród słonych przekąsek. Główną zaletą Lay’s Oven Baked jest to, że zawierają wyraźnie mniej kalorii i znacznie mniej tłuszczu (w tym także kwasów nasyconych) od innych chipsów na rynku. Ponadto warianty smakowe są dość nieoczywiste, przez co mogą trafić w gusta osób, które nie przepadają za zwykłą ofertą chipsów. Konsystencja chipsów Lay’s Oven Baked jest bardzo chrupiąca i krucha, natomiast same chipsy są grubsze od standardowych przekąsek tego typu.

Niektórzy błędnie postrzegają je jako „zdrowe chipsy”, jednak należy pamiętać, że owszem, w składzie mają one mniej tłuszczu, ale wciąż zawierają sporo soli czy cukru. Dlatego nie można ich traktować jako zamiennik zdrowego posiłku lub zdrową przekąskę.

Warto również wspomnieć, że poszczególne smaki mogą zawierać śladowe ilości mleka, soi i pszenicy, na co powinni zwrócić uwagę alergicy.

Opinie o Chipsy Lay’s Oven Baked - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 − = 52

Podobne