876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Guanciale Lidl

Producent: Italiamo
Kategoria: Ogólna
guanciale lidl

Guanciale Lidl

Producent: Italiamo Kategoria: Ogólna

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Guanciale Lidl – informacje o produkcie

Guanciale Lidl to produkt marki Italiamo – marki własnej należącej do sieci sklepów Lidl będącej częścią międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl.

Pod marką Italiamo dostępne są różnego rodzaju produkty spożywcze charakterystyczne dla kuchni włoskiej, w tym również guanciale. Jest to rodzaj wędliny dojrzewającej, suszonej – włos. guanciale znaczy podgardle – pozyskiwanej z  policzka wieprzowego. To produkt włoski, sprzedawany w jednym kawałku.

Produkt dostępny jest wyłącznie w sieci sklepów Lidl.

100 gramów produktu dostarcza: 622 kcal (63 g tłuszczu, 13 g białka, 0,3 g węglowodanów)

Średnia cena guanciale z Lidla to 15 złotych za opakowanie zawierające 300 gramów produktu.

Nasza opinia o guanciale Lidl

Guanciale Lidl to włoska wędlina o charakterystycznym smaku i intensywnym aromacie, która świetnie sprawdzi się w wielu różnego rodzaju daniach. Ma przy tym zastosowanie przede wszystkim w kuchni włoskiej. Śmiało można jednak próbować innych, mniej oczywistych połączeń. Wędlinę można spożywać zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej. Dobrze smakuje w towarzystwie świeżego pieczywa i jako samodzielna przekąska. Guanciale najczęściej wykorzystuje się jednak jako składnik sosów do makaronów – klasykiem w tym kontekście będzie oczywiście spaghetti alla carbonara. Znakomicie wypada również w połączeniu z ziemniakami. Używana jest także jako dodatek do rozmaitych zapiekanek, risotto, jajecznicy. W większości przypadków z powodzeniem zastępuje boczek.

Wędlina jest smaczna, bardzo aromatyczna, a przy tym dość tłusta, ale też delikatna i maślana w strukturze. Dobrze się kroi. Składa się głównie z tłuszczu, widoczne są tam jednak również chudsze warstwy – pod tym względem odpowiada zresztą charakterystycznym cechom włoskiego guanciale. Jej smak jest wyrazisty, niezbyt słony, łagodny.

Guanciale z Lidla jest przy tym korzystna.

Zobacz też naszą opinię o szynce parmeńskiej z Lidla :)

Opinie o Guanciale Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 2 =

Podobne