826 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kabanosy Krakus

Producent: Animex Foods
Kategoria: Kabanosy – czy są zdrowe? Rodzaje i ceny
kabanosy krakus

Kabanosy Krakus

Producent: Animex Foods Kategoria: Kabanosy – czy są zdrowe? Rodzaje i ceny

1.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Kabanosy Krakus – informacje o produkcie

Kabanosy Krakus to produkt firmy Animex Foods – największej polskiej firmy mięsnej, właściciela wielu marek, w tym marki Krakus istniejącej od 1951 roku.

Pod marką Krakus dostępne są różnego rodzaju kabanosy. Jednymi z częściej wybieranych produktów są zaś kabanosy klasyczne wieprzowe. Jest to kiełbasa parzona, wędzona dymem olchowo-bukowym, suszona w naturalnej osłonce z jelita baraniego. Wytwarzana jest ze średnio rozdrobnionego mięsa wieprzowego. Nie zawiera barwników ani wzmacniaczy smaku. Producent informuje, że 100 gramów gotowego produktu otrzymano z 171 gramów mięsa.

W skład kabanosów Krakus wchodzą: mięso wieprzowe, sól, przyprawy, przeciwutleniacz: izoaskorbinian sodu, substancja konserwująca: azotyn sodu, olej rzepakowy.

100 gramów produktu dostarcza: 476 kcal (40 g tłuszczu, 27 g białka, 2 g węglowodanów)

Średnia cena kabanosów Krakus to 13-15 złotych za opakowanie zawierające 180 gramów produktu.

Nasza opinia o kabanosach Krakus

Kabanosy Krakus to wysokiej jakości produkt wyróżniający się świetnym smakiem i atrakcyjnym aromatem. Kiełbaski są naprawdę bardzo smaczne – wyraźnie czuć w nich smak wędzonego świeżego mięsa, który podkreślają naturalne przyprawy. Są kruche i bardzo dobrze się łamią. Nie można więc nic zarzucić ich konsystencji. Mają przy tym zachęcającą ciemnoczerwoną barwę oraz przyjemny zapach dymu wędzarniczego. Za powyższe zalety odpowiadają zaś przede wszystkim wysoka zawartość mięsa wieprzowego oraz brak wypełniaczy.

Pewne wątpliwości mogą budzić jedynie niektóre pozycje na liście ich składników. Do produkcji kabanosów Krakus użyto bowiem azotynu sodu oraz izoaskorbinianu sodu. Nie zmienia to jednak faktu, że są to jedne z najlepszych tego rodzaju produktów dostępnych na rynku. Sama ich marka to zaś znak wysokiej jakości, tradycji i bogatego doświadczenia w branży. Kiełbaski świetnie sprawdzą się jako gotowa przekąska. Mogą być również użyte jako składnik innych potraw.

Opinie o Kabanosy Krakus - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

59 − 52 =

Opinie o produkcie

  1. S Steff

    Kabanosy wieprzowe. Syf i sieczka. Smakują jak pies przemielony ze swoją budą. Nie polecam nikomu.

    1.0

Podobne