876 produktów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Owoce liofilizowane Lidl

Producent: Dr. Ensa
Kategoria: Ogólna
Owoce liofilizowane Lidl

Owoce liofilizowane Lidl

Producent: Dr. Ensa Kategoria: Ogólna

4.0 Opinie (1)

Oznacz status produktu:

Owoce liofilizowane Lidl – informacje o produkcie

Owoce liofilizowane Lidl to produkt marki Dr. Ensa – marki należącej do słowackiej firmy Encinger zajmującej się produkcją bakali i wyrobów czekoladowych, działającej na rynku od ponad 20 lat.

Pod marką Dr. Ensa dostępne są różnego rodzaju bakalie, orzechy, owoce, w tym owoce liofilizowane. Są to owoce poddane liofilizacji – procesowi polegającemu na usunięciu wody z uprzednio zamrożonego produktu przy zachowaniu walorów smakowych i wartości odżywczych. Jednym z częściej wybieranych wariantów produktu jest przy tym liofilizowane mango w plastrach. Oferta obejmuje również liofilizowane truskawki, maliny, ananasa.

Produkt dostępny jest m.in. w sieci sklepów Lidl.

W skład owoców liofilizowanych (mango) z Lidla wchodzą: mango liofilizowane 100%.

100 gramów produktu dostarcza: 357 kcal (1,8 g tłuszczu, 3,6 g białka, 89 g węglowodanów)

Średnia cena owoców liofilizowanych z Lidla to 9-10 złotych za opakowanie zawierające 30 gramów produktu.

Nasza opinia o owocach liofilizowanych Lidl

Owoce liofilizowane Lidl to produkt, który doskonale sprawdzi się jako zdrowa i smaczna przekąska. Mango (a także inne dostępne rodzaje owoców) może być przy tym spożywane samodzielnie, ale z powodzeniem można je dodawać również do dań śniadaniowych typu musli, płatki z mlekiem czy jogurtem, granola, owsianki, kasze itd. Dobrze wypadają także jako dodatek do deserów, lodów itp. Produkt w takiej formie szczególnie przydatny będzie w okresie, kiedy dostęp do świeżych owoców jest dość ograniczony – jesienią, zimą czy wczesną wiosną. Co więcej, pod względem wartości odżywczych znacznie przewyższa suszone owoce. Nie zawiera dodatkowego cukru ani w ogóle żadnych dodatków. Na liście składników próżno więc szukać konserwantów i innych sztucznych czy zbędnych substancji.

Trzeba też przyznać, że owoce liofilizowane z Lidla są bardzo smaczne – ich smak jest naturalny, wyrazisty i intensywny. Mają również niezwykle apetyczną i zachęcającą barwę. Pachną przyjemnie.

Cena owoców może wydać się dość wysoka jak na 30-gramowe opakowanie. Warto wiedzieć jednak, że proces liofilizacji generuje duże koszty, a owoce poddawane obróbce muszą spełniać szereg warunków jakościowych. W świetle tego cena proponowana przez sieć jest atrakcyjna – zwłaszcza na tle cen innych dostępnych produktów tego typu.

Opinie o Owoce liofilizowane Lidl - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

47 − = 43

Podobne